15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi: İstanbul Valiliği ve Bakan Yerlikaya'dan peş peşe açıklamalar!

15 Temmuz Şehitler Köprüsü akşam saatlerinde çift yönlü trafiğe kapatıldı. İstanbul Valiliği, "Olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz" açıklamasında bulundu. Köprüde araç trafiğinin kapatılmasına neden olan aracın üzerinde "SMA" yazdığı görüldü. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğünü ve ikna edilerek teslim alındığını söyledi. Köprü ise yeniden trafiğe açıldı.

Yayınlanma: 14.06.2024 - 22:51
Abone Ol google-news

15 Temmuz Şehitler Köprüsü şüpheli bir araç nedeniyle trafik çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan ilk açıklamada, köprüde meydana gelen olayın bireysel olduğunun değerlendirildiği, Emniyet’in köprü trafiğini durdurduğu ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre, saat 22.45 sıralarında şüpheli bir araç 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde durdu.

“SMA” YAZILI ARAÇ

Şüpheli araç nedeniyle İstanbul Emniyeti alarma geçti. Aracın üzerinde "SMA" yazarken, trafik çift yönlü olarak durduruldu. Trafikte kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

“BİREYSEL BİR EYLEM”

Olay yerinde polis ekipleri sevk edilirken, İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Köprüde meydana gelen olayın bireysel bir eylem olduğunu değerlendiriyoruz. Emniyetiniz tedbir amaçlı köprü trafiğini durdurdu" ifadelerine yer verildi.

Trafik akışı bir süre sonra Anadolu’dan Avrupa yönüne doğru açıldı.

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA: İKNA EDİLDİ, BİPOLAR TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Son olarak yaşananlara dair İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan açıklama geldi.

Sosyal medyadan bir paylaşım yapan Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır. Aracı kullanan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edilmiştir. Emniyet görevlilerimiz şahısla müzakere etmiş ve şahıs ikna edilip teslim alınmıştır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

KÖPRÜ İKİ YÖNLÜ OLARAK TRAFİĞE AÇILDI

Bireysel eylem nedeniyle tedbir amacıyla trafiğe kapatılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, tekrar iki yönlü olarak trafiğe açıldı.

EYLEMCİ GÖZALTINDA

Eylemci sorgulanmak üzere Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, otomobil ise Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon