Antalya'da site kapısına sıkışan 1,5 metrelik yılanı itfaiye kurtardı

Antalya'da bir sitenin giriş kapısına sıkışan yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılan itfaiye ekiplerince kurtarılarak, Milli Parklar Müdürlüğü'ne gönderildi. O anlar cep telefonuyla görüntülenirken, yılanın türü ile doğadan mı geldiği, yoksa evde mi beslendiği araştırılıyor.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 17:29
Abone Ol google-news

Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi'ndeki akşam saatlerinde siteye gelenler, baklava dilimi şeklinde kesimi olan bahçe kapısında sarı siyah desenli bir nesne gördü. Gördükleri nesnenin hareket etmesi üzerine önce korkan site sakinleri, yılan olduğunu anlayınca 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istedi.

Mahalleye Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibi gönderildi. Özel kıyafet ve yılan yakalamaya yarayan aparatlarını hazırlayan itfaiye ekibi, demir kapıya dolanan yılanı kısa sürede kurtardı.

"ÇOK GÜZEL HAYVAN YA..."

Yılanın kurtarılmasını cep telefonu kamerasıyla görüntüleyerek izleyen site sakinlerinin, "Böyle bir şey görmedim, demirliklere sıkışmış. Boa yılanı diye tahmin ediyoruz, 1,5 metre kadar var", "Yavru galiba", "Çok güzel hayvan ya", "Boa yılanı bu yavru", "Bunu evde beslemiyorlar mı" gibi yorumları görüntülere yansıdı.

Kurtarılan hayvan Milli Parklar Müdürlüğü'ne gönderildi.

Çuvala konan yılanın türü, kapıya nasıl gelip sıkıştığı ve doğadan mı geldiği yoksa bir site sakini tarafından evde mi beslendiği araştırılıyor.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler