CHP'li Ali Öztunç: 'Fay hattının üzerine yeni konut yapmak istiyorlar, akıl karı değil'

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Çiğli köyüne giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, köydeki birçok binanın yıkıldığına, yolların yarıldığına dikkat çekti. TOKİ tarafından planlanan yeni evlerin bir kısmının da Çiğli köyüne yapılacağına işaret eden Öztunç, “Akıl karı değil” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yayınlanma: 02.03.2023 - 17:39
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden en çok etkilenen Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde hükümetin yapmayı planladığı yeni evlerin de fay hattı üzerinde olduğunu söyledi.

Öztunç, “Bulunduğumuz yer Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu ilçemizin Çiğli köyü. Fay hattının tam üzerindeyiz. Fay hattı buradan geçmiş, yeni yapmayı planladıkları konutlar da bu bölgeye yakın olacak. Burası düz yoldu, buradan gördüğünüz gibi burası çökmüş durumda (deprem sonrası zarar gören yolu göstererek). Bu köyde evlerin çoğu gitmiş durumda ve Kahramanmaraş’ta yeni yapmayı düşündükleri TOKİ konutları ya da depremzedeler için yapılacak olan yeni konutların bir kısmını bu bölgeye yapmayı düşünüyorlar. Akıl karı değil. Fay hattının üzerine yeniden ev yapmak istiyorlar" diye konuştu.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon