Fatih Portakal kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Portakal Sözcü TV ile anlaştı mı? Fatih Portakal hangi kanallarda çalıştı?

FOX ana haber sunucusu Fatih Portakal yeniden ekranlara dönüyor. Portakal'ın Sözcü TV Ana haber bültenini sunacağı öne sürüldü. Bu iddialardan sonra yurttaşlar Fatih Portakal hakkında araştırmalar yapmaya başladı. Peki, Fatih Portakal kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Portakal Sözcü TV ile anlaştı mı? Fatih Portakal hangi kanallarda çalıştı?

Yayınlanma: 11.03.2023 - 09:48
Fatih Portakal kimdir, kaç yaşında, nereli? Fatih Portakal Sözcü TV ile anlaştı mı? Fatih Portakal hangi kanallarda çalıştı?
Abone Ol google-news

Fatih Portakal'ın hayatı ve televizyonculuk kariyeri izleyiciler tarafından merak ediliyor. Fatih Portakal'ın hayatı ve kariyerine dair merak edilenleri sizler için derledik...

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Fatih Portakal, 2 Şubat 1968'de Aydın'ın Nazilli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Karacasu'da, ortaöğrenimini İzmir Atatürk Lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya'ya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya'da ünlü bir restoranı bir süre işletti. 1997 yılında Türkiye'ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV'de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand'ın teklifi üzerine Kanal D'ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX'un habercilerinden İrfan Değirmenci'nin teklifi üzerine FOX'a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX'ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013'ün Eylül ayında FOX'taki kadın habercilerden Nazlı Tolga'nın evlenerek yurt dışına yerleşmesi gerekince Fox Ana Haber programı sunuculuğu işini bırakması üzerine programı sunmaya başladı. Ayrıca Fatih Portakal ile Türkiye'nin Trendleri adlı programı da sundu.

43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Haber Sunucusu" ödülüne layık görüldü. Aynı ödülü 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde yeniden aldı. 2020 yılında FOX Ana Haber'deki Fatih Portakal ile FOX Ana Haber programından ayrıldığını duyurdu. Günümüzde; kendine ait olan "Fatih Portakal TV" adlı YouTube kanalında içerikler üreterek gündemi yorumlamaktadır.

FATİH PORTAKAL SÖZCÜ TV İLE ANLAŞTI MI?

2020 yılının son aylarında Fox TV ekranlarına veda eden ve uzun süredir ekranlardan uzak kalan Fatih Portakal, Sözcü TV ile anlaştığı iddialarını doğruladı.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Portakal, şöyle konuştu:

"Bir de benden duyun istedim, evet Sözcü TV ile anlaştık. 20 Mart akşamı ana haberde sizlerle birlikte olacağız. Bir kez daha İstanbul yapmakta fayda var belki, bilmiyorum. Güzel olacak diye düşünüyorum. Ana haberle karşınızda olacağım akşam saatlerinde. Tabii her zamanki gibi bültenimizi yapacağız, Türkiye'nin haberlerini paylaşacağız. En önemlisi de konuşacağız, konuşturan ve konuşacağımız bir bülten olacak. Umarım güzel olacak, güzel de bir yol olacak diye düşünüyorum. 20 Mart akşamı kimselere randevu vermeyin, Sözcü TV'de ana haberde birlikte olalım."

FATİH PORTAKAL HANGİ KANALLARDA ÇALIŞTI?

STAR TV 

KANAL D 

CNN TÜRK 

FOX TV 

FATİH PORTAKAL ESERLERİ

Ses'SİZ (2012)

Aklımla Dalga Geçme (2016)

FATİH PORTAKAL'IN EŞİ KİMDİR?

Fatih Portakal, 1997 yılında Armağan Toper ile evlendi. Aslında çevre mühendisi olan Armağan Portakal, bir dönem büyük bir firmanın pazarlama yöneticiliğini yaptıktan sonra bir süredir, İzmir'in Seferihisar ilçesinde çiftçilik yapıyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler