Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı'nda kaç gün ücretsiz? Bayramda hangi yollar ücretsiz?

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacağı duyuruldu. Peki, Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı'nda kaç gün ücretsiz? Bayramda hangi yollar ücretsiz?

Yayınlanma: 11.06.2024 - 12:24
Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı'nda kaç gün ücretsiz? Bayramda hangi yollar ücretsiz?
Abone Ol google-news

Bayram günlerinde yola çıkacak olan vatandaşlar, hangi köprüler ve otoyolların ücretsiz olduğunu merak ediyor. Peki, Köprü ve otoyollar Kurban Bayramı'nda kaç gün ücretsiz? Bayramda hangi yollar ücretsiz?

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR BAYRAMDA ÜCRETSİZ Mİ?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

HANGİ KÖPRÜLER ÜCRETSİZ?

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Yurttaşlar, Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler