Meteoroloji'den Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz için çöl tozu uyarısı!

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Akdeniz'in iç kesimler, İç Anadolu'nun batısı ile Ardahan, Kars, Hakkari, Şırak ve Van çevreleri gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak. Diğer yandan Ege ve Batı Akdeniz'de çöl tozu etkili olacak

Yayınlanma: 20.05.2024 - 10:56
Meteoroloji'den Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz için çöl tozu uyarısı!
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güneyi ile Afyonkarahisar, Ankara, Çankırı, Kars, Ardahan, Bitlis, Van, Hakkari, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor, genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, yurdun güney kesimlerinde batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Marmara'nın güneyi ile Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler