ODTÜ öğrencilerinden ‘Devrim’ protestosu

ODTÜ'de rektörlüğün Bahar Şenliği'ni iki güne indirmesine ve Devrim Stadyumu'nun şenlik için kullanımını yasaklamasına tepki gösteren öğrenciler eylemlerini sürdürüyor. ODTÜ öğrencileri, üniversite yönetimiyle görüşme taleplerinin yanıtsız kalması üzerine Rektörlük önünde nöbete başladı. Burada çadır kuran ODTÜ öğrencileri "Devrimi alana kadar terk etmiyoruz" diyerek tüm öğrencileri nöbete çağırdı.

Yayınlanma: 24.04.2024 - 17:40
Abone Ol google-news

ODTÜ'de rektörlüğün Bahar Şenliği'ni iki güne indirmesine ve Devrim Stadyumu'nun şenlik için kullanımını yasaklamasına tepki sürüyor.

Bugün okulda büyük bir yürüyüş düzenleyen ve sonrasında TBMM'de açıklamalar yapan ODTÜ öğrencileri, üniversite yönetimiyle görüşme taleplerinin yanıtsız kalması üzerine Rektörlük önünde nöbete başladı. Burada çadır kuran ODTÜ öğrencileri "Devrim'i alana kadar terk etmiyoruz" diyerek tüm öğrencileri nöbete çağırdı.

DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDULAR

Öte yandan Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, CHP Ankara Milletvekili Semra Dinçer ve CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol öğrencilere destek vermek için ziyarette bulundu.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler