Raketler kız çocuklarına burs oldu

Balçova Belediyesi ve Ege Veteran Tenis Derneği tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Cumhuriyet’in Çocukları Tenis Turnuvası’nın geliri olan 200 bin TL ile Balçova’da eğitim gören kız üniversite öğrencilerine yurt desteği sağlandı.

Yayınlanma: 28.10.2022 - 13:50
Raketler kız çocuklarına burs oldu
Abone Ol google-news

Eğitim destekleri ile ilçedeki çocukların eşit ve kaliteli hizmet almasını hedefleyen Balçova Belediyesi, Ege Veteran Tenis Derneğiyle birlikte geliri öğrencilere burs olarak verilen ‘Cumhuriyetin Çocukları Tenis Turnuvası’nın plaket töreni yapıldı. 

Her yıl Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen turnuvaya tek ve çiftler olmak üzere 19 ayrı kategoride toplam 700 sporcu turnuvaya gönüllü destekçi olmak için katıldı. Turnuvadan elde edilen olan 200 bin TL’nin tamamı yurtlarda kalan kız öğrencilere verildi.

“CUMHURİYET SEVDALISI SPORCULARIMIZLA EĞİTİME DESTEK ÇATISI ALTINDA TOPLANIYORUZ”

Sponsorlara ve katılımcılara plaketlerin verildiği törende bir konuşma yapan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Özellikle son yıllarda barınma sorunu çeken üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Daha önce yaptığımız 384 kişilik kız öğrencinin ardından şimdi yeni bir kız öğrenci yurdu yapıyoruz.  Bu turnuva ile de Cumhuriyet sevdalısı sporcularımızla eğitime destek çatısı altında toplanıyoruz. Eğitime destek olmak için yaptığımız çalışmalara katkı koyarak turnuvaya katılan tüm sporculara ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Plaket törenine katılan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da “Son zamanlarda her gün yüzlerce vatandaşımız üniversite de okuyacak çocuğunun barınma sorunu ile ilgili bizleri arıyor. Bu nedenle İzmirin Cumhuriyet’e inanan sporcularından böyle örnek bir proje görmek beni gururlandırdı” dedi. Ege Veteran Tenis Derneği Başkanı Umut Oruç ise “Çocuklarımızın eğitimi için böyle bir turnuvada bulunmak bizleri ve sporcularımızı çok mutlu etti” dedi. 


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler