Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme: Bilgileri sızdırdığı belirlenen komiser tutuklandı

Eski Ülkü Ocaklar Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, gözaltına alınanlardan 1'i tutuklandı, 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı. Tutuklanan komiserin Ateş ile ilgili bilgileri sızdırdığı ortaya çıktı.

Yayınlanma: 19.10.2023 - 19:19
Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme:  Bilgileri sızdırdığı belirlenen komiser tutuklandı
Abone Ol google-news

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti soruşturmasına ilişkin iddialar gündemdeki yerini korurken önemli bir gelişme yaşandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında 2 emniyet mensubunun da bulunduğu 5 şüpheliyi mevcutlu olarak ifadeye çağırdı.

Polis eşliğinde Ankara Adliyesine getirilerek soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına ifade veren şüphelilerden 1'i tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Savcılık, 4 şüpheli hakkında nöbetçi hakimlikten adli kontrol talebinde bulundu.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğince sorgulanan komiser M.E.A. tutuklanırken, hakim, diğer 4 şüpheliyi adli kontrol şartıyla salıverdi.

BİLGİLERİ SIZDIRMIŞ

T24'te yer alan habere göre, gözaltı kararı, dosyanın emniyet ayağında yaşanan yeni bir skandalı ortaya çıkardı. Gözaltına alınan komiser M.E.A.’nın, cinayetten sonra tetikçiyi kaçırdığı iddia edilen eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’a, “Ateş’in ev adresi, anlık konum bilgileri, sık gittiği yerler ile kullandığı araçların marka, model ve plakaları” gibi bilgileri sızdırdığı belirlendi. Buna karşın M.E.A.’nın Ateş cinayeti soruşturmasında aktif olarak rol aldığı anlaşıldı. M.E.A.’nın dosyada aktif olarak görev aldığı sürede dışarıya bilgi sızdırıp sızdırmadığı ve delil karartıp karartmadığı da araştırıldığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022'de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Soruşturma kapsamında daha önce 21 kişi tutuklanmıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler