Diyarbakır ve Mardin yangınında can kaybı 12'e yükseldi

Son dakika haberi... Diyarbakır ve Mardin arasında dün meydana gelen anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’e yükseldi. 78 kişi ise yangından etkilendi.

Yayınlanma: 21.06.2024 - 15:21
Diyarbakır ve Mardin yangınında can kaybı 12'e yükseldi
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin’de meydana gelen yangınla ilgili yaptığı açıklamada, ''İki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum''  ifadelerini kullandı.

Koca'nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama şöyle: 

Diyarbakır ve Mardin’de, iki ilimizin yakın köy ve mahallelerinde meydana gelen yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı maalesef 12’ye yükseldi. Olaydan 78 kişi etkilendi. Hastalarımızdan 5’inin tedavi ve takiplerine devam ediyoruz. 5’i de Diyarbakır’da tedavi gören hastalarımızdan 3’ü entübe durumda. Bu vesile ile bir kez daha, olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyorum.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler