Yılmaz Özdil kimdir, nereli, kaç yaşında? Yılmaz Özdil Sözcü'den ayrıldı mı?

Sözcü TV'nin kurucularından olan gazeteci Yılmaz Özdil'in aniden Sözcü TV kanalındaki görevinden ayrılma kararı alması herkesi şaşırttı. Sözcü TV'deki görevini bıraktığını yazdığı köşe yazısında duyuran Yılmaz Özdil'in Sözcü TV'deki görevini neden bıraktığı ve kim olduğu merak ediliyor. Peki, Yılmaz Özdil kimdir, nereli, kaç yaşında? Yılmaz Özdil, Sözcü TV'den neden ayrıldı?

Yayınlanma: 07.03.2023 - 10:32
Yılmaz Özdil kimdir, nereli, kaç yaşında? Yılmaz Özdil Sözcü'den ayrıldı mı?
Abone Ol google-news

Gazeteci Yılmaz Özdil, yazdığı köşe yazısında 1 Mart'ta yayın hayatına başlayan ve kurucularından olduğu Sözcü TV'deki görevini bıraktığını açıkladı.

YILMAZ ÖZDİL SÖZCÜ TV'DEN NEDEN AYRILDI?

Yılmaz Özdil, 1 Mart'ta yayına başlayan Sözcü TV'den ayrıldığını Sözcü'de yazdığı "Çok Muhabbet, Tez Ayrılık" başlıklı yazısıyla duyurdu. 

YILMAZ ÖZDİL SÖZCÜ GAZETESİNDEN AYRILDI MI?

Yılmaz Özdil 9 Mart'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sözcü gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

 

YILMAZ ÖZDİL KİMDİR?

Girit göçmeni bir anne ile Aksaraylı bir babanın oğlu olan Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir'de doğdu. Yılmaz Özdil'in çocukluk ve gençlik yılları İzmir'de geçti. İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. 

Yılmaz Özdil, 1994 yılında Milliyet gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 yılında Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliğini yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda yer aldı. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Sabah gazetesine döndü ve ATV haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. 

Yılmaz Özdil, daha sonra ATV ve Sabah'ın TMSF’ye devredilmesinin ardından Hürriyet gazetesine geçti. 2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star TV Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazılar yazdı. 15 Ağustos 2014 tarihinde Hürriyet'teki görevinden istifa etti. 10 Ekim 2014 tarihinden itibaren Sözcü gazetesinde yazmaktadır. 26 Ekim 2022 tarihinde Sözcü TV genel yayın yönetmenliği görevine getirildi. Özdil, Sözcü TV'deki görevinden 7 Mart 2023 tarihinde ayrılma kararı aldı.

YILMAZ ÖZDİL ÖZEL YAŞAMI

Gazeteci Yılmaz Özdil, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

YILMAZ ÖZDİL KİTAPLARI

2011 – İsim, Şehir, Hayvan

2012 – İsim, Şehir, Bitki

2013 – Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda

2014 – İsim, Şehir, Artist

2015 – Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda 

2015 – Kadın

2016 – Adam

2018 – Sen Kimsin?

2018 – Mustafa Kemal

2020 – Son Cüret


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler