Şarkılar Bizi Söyler konuğu Yıldırım Bekçi kimdir? Yıldırım Bekçi kaç yaşında, nereli?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konuklarından biri olan sanatçı Yıldırım Bekçi hakkında arama motorlarında araştırmalar yapılıyor. Yurttaşlar şarkıcı Yıldırım Bekçi hakkında kim, nereli, kaç yaşında ve gerçek adı ne gibi soruların yanıtını merak ediyor. Peki, Şarkılar Bizi Söyler konuğu Yıldırım Bekçi kimdir? Yıldırım Bekçi kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 08.04.2023 - 11:51
Şarkılar Bizi Söyler konuğu Yıldırım Bekçi kimdir? Yıldırım Bekçi kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

Şarkılar Bizi Söyler'in 8 Nisan 2023 tarihinde yayınlanacak olan yeni bölümünün fragmanlarında yer alan Yıldırım Bekçi'nin kim olduğu merak ediliyor. Peki, Şarkılar Bizi Söyler konuğu Yıldırım Bekçi kimdir? Yıldırım Bekçi kaç yaşında, nereli? İşte ayrıntılar...

YILDIRIM BEKÇİ KİMDİR?

Yıldırım Bekçi, 1959 yılında Samsun'da dünyaya geldi. Yıldırım Bekçi, müzik yaşamına 1974 yılında Samsun Musiki Cemiyeti’nde başladı. Burada Cavit Ersoy’dan müzik eğitimi aldı ve Taner Çağlayan şefliğindeki koroda iki yıla yakın bir süre görev yaptı. Daha sonra 1975 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı sınavını kazanan Bekçi, konservatuvarda aldığı eğitimin yanı sıra Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne de devam etti ve burada Emin Ongan’la çalıştı.

Ardından askere giden Yıldırım Bekçi, 1981’de TRT Ankara Radyosu’na girdi ve 1989 yılına dek orada görev yaptı. 1989’da TRT İstanbul Radyosu’na atandı ve 1990 yılında tek albümü olan "Düşündüğüm Biri Var" albümünü çıkarttı. Bu dönemde 1994 yılında Denizciler Geliyor adlı dizide oynayan Bekçi, daha sonra İsmail Dede Efendi’nin yaşamını konu alan bir belgeselde de rol aldı. 1998’de özel işleri nedeniyle kendi isteğiyle İstanbul Radyosu’ndan ayrıldı ve müzik çalışmalarına sahnelerde devam etti.

Sanat yaşamı süresince pek çok projede yer alan Yıldırım Bekçi, aynı dönemin sanatçısı olan ve "çok sevdiğim bir kardeşim, değerli bir arkadaşım" dediği Nalan Altınörs’le de birçok ortak çalışmaya imza attı.

Biri kız, diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babası olan Yıldırım Bekçi, müzik yaşamını profesyonel olarak sürdürmektedir.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler