İnşaat protestosu Üsküdar Belediyesi'ne taşındı

Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi Türkmen'in belediyeye ait kamusal alanı, tarikat yurduna vermesinin ardından protestolar Üsküdar Belediyesi önüne taşındı.

17 Şubat 2020 Pazartesi, 19:41

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, TİBAŞ Vakfı tarafından Acıbadem Caddesi üzerinde park ve belediye hizmet alanı yapılma şartıyla verilen kamusal alanı, 2019 yılında 49 yıllığına bedelsiz olarak Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'na kız öğrenci yurdu yapması için tahsis etmişti. Mahalle sakinlerinin tepki gösterdiği ve 2 haftadır sürdürdüğü eylemler bugün Üsküdar Belediyesi önüne taşındı.

Üsküdar Belediye binası önüne gelen Acıbadem TİBAŞ gönüllüleri ve mahalle sakinleri, belediye başkanı Hilmi Türkmen'e sorularını yöneterek halka cevap vermesini beklediklerini bildirdi. Eylemde yapılan açıklamada; “Park yapılacak diye tören atma düzenledikten sonra neden bedelsiz bir şekilde bir vakfa tahsis edildiği, imar planıyla ilgisi olmayan ve daha önce mühürlenmiş bir yapıda neden inşaatın durdurulmadığı” soruları sorularak, yetkililerin halka verdikleri sözü tutmalarının çağrısı yapıldı.

Yapılan basın açıklanması sonrası mahalle sakinleri Acıbadem'deki yurt inşaatının önüne dönerek eylemlerine orada devam etti.