Kazada kaybolan bebeğine kavuşunca havalara uçtu

Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişi sırasında pistten çıkarak kazaya uğrayan Pegasus Hava Yolları uçağında annesi ve babası ile bulunan minik Lana'nın, kazada kaybolan oyuncak bebeğine kavuşma anında duygusal anlar yaşandı. Pegasus destek ekibinden bir görevlinin bularak teslim ettiği oyuncak bebeğine hastanede kavuşan Lana, sevinçten havalara uçtu.

24 Şubat 2020 Pazartesi, 11:39

Pegasus Hava Yolları'nın İzmir-İstanbul seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı 5 Şubat'ta Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişinde pistte tutunamayarak yola savrulmuştu. Kazanın ardından gönüllülerle birlikte yaklaşık 300 kişi hastanelere koşarak hem yaralılara hem de yakınlarına yardım etti. Kazada yolcuların kurtarma çalışmasının tamamlanmasının ardından, uçakta bulunan eşyalar ve valizler ailelere teslim edildi.  Ancak anne ve babası ile uçakta seyahat eden minik Lana çok sevdiği oyuncak bebeğini kaza sonrası ulaşamamanın üzüntüsünü yaşıyordu. 

SEVİNÇTEN HAVALARA UÇTU

Lana, en sevdiği bebeğinin uçakta kırıldığını ve bunun için çok üzüldüğünü görevliye söyledi. Lana'nın kazada kaybolan oyuncak bebeğini bulmak için sarf edilen yoğun çabalar sonuç verdi. Enkazda her yer kontrol edildi, bagajlar tek tek taranmasıyla oyuncak bebek bulundu.Hastanede kayıp oyuncak bebeği kendisine verildiğinde Lana'nın parlayan gözleri, sevinç çığlıkları ve mutluluğu herkesi duygulandırdı. Lana'nın ailesi oyuncak bebeği bulan görevliye teşekkür etti.