Özgür Özel: "Biz FETÖ'nün tarihsel husumet içinde olduğu bir siyasi hareketiz"

Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz FETÖ'nün tarihsel husumet içinde olduğu bir siyasi hareketiz. Atatürkçüyüz, çağdaşız, dogmadan yana değiliz." dedi.

21 Şubat 2020 Cuma, 09:39

Özel'in açıklamaları şu şekilde,

"İstedikler her şeyi verip, altlarına uçak, tank verip, ellerine adaletin kılıcını verip teslim edenler, bir cemaati darbe yapacağı güce getirenler 'kandırıldık' diyor. Cemaatle ayrıştığı sırada, iktidarın televizyon kapatmasına CHP bir kapı ziyaret falan yapıyorlar. Bu birbirine denk tutulacak bir iş değil. Bugün diyorlar ki, 'Bir televizyon kanalına ziyarete gitmiş iki üç milletvekilimiz. O yüzden darbecilere destek vermişiz'. O gün oraya ayrıca iki tane MHP'li gitmiş, Ulvi İzzet Yönter. Aynı ziyareti yapmışlar. Recep Tayyip Erdoğan onları gösterip de 'MHP de FETÖ'nün siyasi ayağı' demiyor. O günkü bir polisin ifadesi var. 'Buna ses çıkarmazsak bunlar Sözcü'ye, Cumhuryet'e kayyum atarlar' dediğimizi söylüyor. MHP'liler orada itişmiş, kakışmışlar. Bugün o MHP'liler makbul, CHP'liler şeytan. CHP o gün onların darbeye teşebbüs edeceğini bilse orada olmazlardı. Oraya giden üç kişiyi sayıyor Cumhurbaşkanı. 6 kişi 1 danışman. Ama Cumhurbaşkanı'nın 7 tane yaveri vardı 6'sı FETÖ'cü çıktı. CHP'nin elinde hiçbir şey yok. İktidar partsinin elinde her şey var.

"DARBE KOMİSYONU'NA EK SÜRE BİLE VERMEDİLER"

Buradaki karşılıklı güvensizliğin başladığı yerin esas kaynağına gidersek bu ülke Darbeyi Araştırma Komisyonu kurdu. Darbeyi Araştırma Komisyonu'na ek süre bile vermediler. Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla 'Arkadaşlarınız bunu sonlandırsın' dedi. MİT Müsteşarı çağırıldı, Genelkurmay Başkanı çağrıldı, yollamadı. Daha sonra CHP'nin 'FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın' dediği bütün önerileri reddettiler. Biz FETÖ'nün tarihsel husumet içinde olduğu bir siyasi hareketiz. Biz Atatürkçüyüz, çağdaşız. Darbe başarılı olsaydı bize kara zindanlar düşerdi."