TRT muhabirinden skandal sözler! Depremi böyle duyurdu

TRT Haber muhabiri Köksal Gökçe, Manisa'daki depremi "Manisa olduğu ortaya çıkınca da doğrusu biraz da İstanbullular olarak ferahladık.” sözleriyle duyurdu.

23 Ocak 2020 Perşembe, 16:43

Dün akşam saat 22:22’de  merkez üstü Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Musalar’da deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.6 olarak açıkladı. Manisa Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 4 vatandaşın yaralandığını, 5 metruk binanın yıkıldığını ve bazı binalarda da hasar olduğunu ifade etmişti.

Deprem sonrasında TRT Haber’de canlı olarak depreme ilişkin yayına başladı. TRT Haber’de Nilgün Balkaç'ın sunduğu “Birinci Sayfa” programına İstanbul’dan bağlanan TRT Haber muhabiri Köksal Gökçe’nin sözleri tepkilere neden oldu.

TRT Haber muhabiri Köksal Gökçe, depremin İstanbul’da da hissedildiğini söyleyerek, “Acaba depremin merkezi İstanbul mu diye de kendimize sorduk. Hemen telefonlara sarıldık ancak ilk gelen bilginin de Manisa olduğu ortaya çıkınca da doğrusu biraz da İstanbullular olarak ferahladık” dedi.