Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Görgü tanığı konuştu! Personele hakaretin ardından bakın ne yapmış

İstanbul Havalimanı'ndan Bodrum'a gidecek tarifeli seferin gecikmesi nedeniyle çıkan tartışmada kadın yolcunun hakaretlerine maruz kalan özel yer hizmetleri şirketi çalışanı, pazartesi günü savcılığa giderek suç duyurusunda bulunacak. Şirketten yapılan açıklamada söz konusu yolcuya diğer uçuşları için bilet satılmayacağı açıklandı. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı da olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Oyuncu Serkan Balbal, telefonla bağlandığı 2. Sayfa programında dün tanıklık ettiği havaalanında yaşanan ve tepki toplayan o anları anlattı.

[Haber görseli]İstanbul-Milas Bodrum seferini yapan yolcu uçağı rötara girince yolcular yer hizmeti veren personele tepki gösterdi. Çocuklar Duymasın dizisinin başarılı oyuncusu Serkan Balbal, dün yaşanan olaya tanıklık ettiğini söyleyerek yaşanan olayın iç perdesini anlattı.

BÖYLE HAKARET YAĞDIRDI - VİDEO


"KADININ SÖYLEMEDİĞİ KALMADI"

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına telefonla bağlanan oyuncu, dün yaşanan olayın ne kadar büyük bir boyutta olduğunu şu sözlerle anlattı:

"Hanımefendi bu tepkilere başladığında uçağın hareket saatine daha 20 dakika vardı ve rötar yoktu. Eşim ve çocuğumla Bodrum'a gidiyorduk. Biz otururken bir anda bağırmalar duyduk o videoda duyduklarınız sadece onda biri. Kadının söylemediği şey kalmadı 'Hakkım haram olsun. Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın. Allah belanızı versin.' söylenmeyecek şey kalmadı yani. Ben başlarda olayın ne olduğunu anlamadım sonra kalkıp tepki gösterdim zaten. Kadına 'Hanımefendi niye bağırıyorsunuz, herkesin sinirini bozuyorsunuz' diye.

"OLAYDAN SONRA UÇAĞA BİNEREK GÜLE OYNAYA GİTTİ"

Kadın bir anda sustu galiba insanların ona destek vereceğini düşündü. Kadın çalışan arkadaşımıza bu konuda davacı olacağı zaman gerekli desteği vererek şahit olacağımızı da söyledim. Kadın yolcu bu olaydan sonra o uçağa binerek yanındaki arkadaşıyla güle oynaya yolculuk etti."

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Kadının hakaretlerine maruz kalan ve isminin Tuğçe olduğu öğrenilen personel, yaşanan olayın ardından kadın yolcudan şikayetçi olmadı.

 

ATLAS'TAN AÇIKLAMA

Konuya dair Atlasglobal'den de bir açıklama yapıldı. Şirket, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İnsani değerleri her şeyin üzerinde tutan bir havayolu olarak 25 Nisan 2019 tarihli IST-BJV KK42 seferimiz öncesinde yer hizmetleri personelimizin maruz bırakıldığı üzücü olayı şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu üzücü durumla ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz" ifadesini kullandı.

SELVİ, PAZARTESİ GÜNÜ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Olayın ardından sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük tepki topladı. Tuğçe Selvi'nin çalıştığı Çelebi Hava Servisi ile onun hizmet verdiği havayolu şirketi harekete geçti. Her iki şirketin avukatları, olayla ilgili olarak gerekli hukuki süreci başlattı. Selvi., pazartesi günü savcılığa giderek Funda Esenç hakkında suç duyurusunda bulunacak.

ESENÇ'İN DÖNÜŞ BİLETİ İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Bodrum'dan İstanbul'a dönüş bileti olan Funda Esenç'in uçuşu, Atlasglobal Havayolları tarafından iptal edildi. Biletinin iptal edildiği mesaj ile bildirilen Esenç'e ücret iadesi yapıldı. Ayrıca Esenç'e Atlasglobal tarafından bundan sonraki uçuşları için bilet satılmayacağı belirtildi.

ÇELEBİ HAVA SERVİSİ: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Çelebi Hava Servisi olayın ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "25.04.2019 tarihinde KK-42 İstanbul(IST)-Bodrum(BJV) sefer sayılı uçağın kalkışından önce, Çelebi Hava Servisi A.Ş'de görevli bir çalışanımız, bir yolcu tarafından ağır hakaretlere uğramıştır. Saygı çerçevesi dışına çıkan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Şirketimiz tarafından söz konusu yolcuya karşı ilgili hukuki işlemler başlatılmıştır" denildi.

A+ A-
26 Nisan 2019 Cuma, 12:15

En Çok İzlenenler