Darp edilen gaziye, gazi arkadaşları sahip çıktı... "Gazimize dokunma!"

Bursa’da darp edilen gazi Ömür Karaman’ı gazi arkadaşları yalnız bırakmadı. Ankara’dan “Gazimize dokunma” pankartıyla yola çıkan yaklaşık 40 gazi, Bursa’da Ömür Karaman’ı ziyaret etti. Ziyaretten sonra grup adına açıklama yapan İzzet Ertunç, “Şehitler ve gaziler bu ülkenin tapu senedidir. Gazilerimize yapılan her türlü saldırı birlik ve beraberliğimize ve vatanımıza yapılmıştır” dedi. Gazi Koray Gürbüz ise “Bu topraklar için bedel ödemiş insanlara saygı gösterilmesi ve halkımızda gazilik bilincinin oluşturulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi, 15:56

Irak’ın kuzeyinde, bölücü terör örgütü PKK’nin döşediği mayınla yaralanan ve yüzde 92 engelli raporu bulunan gazi Ömür Karaman’ın, Bursa’da dinlenmek için oturduğu kafede ayaklarını uzattığı için darp edilmesine tepkiler sürüyor. Ankara’dan Bursa’ya “Gazimize dokunma” pankartıyla yola çıkan yaklaşık 40 gazi, Ömür Karaman’ı ziyaret etti. Gaziler adına açıklamayı yapan Ertunç, “Şehitler ve gaziler bu ülkenin tapu senedidir. Gazilerimize yapılan her türlü saldırı birlik ve beraberliğimize ve vatanımıza yapılmıştır” derken, Gürbüz ise “Bu topraklar için bedel ödemiş insanlara saygı gösterilmesi ve halkımızda gazilik bilincinin oluşturulması istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Mazur görülecek tarafı yok’
Ertunç, Karaman’a yapılan bu saldırının ilk olmadığını belirterek, “Gençliğinin baharında bu ülke için sağlığını veren, aylarca komada yatan, yürüme yeteneğini sonradan yeniden kazanan yüzde 92 engelli bir gaziye sadece ‘Ayağıını sandalyeye uzattın’ diyerek, saldırılmasının mazur görülecek hiçbir tarafı yoktur. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması adına devlet büyüklerimiz ve ilgili makamlarca kamu ve kamusal alanlarda gazilik bilincinin artırılması amacıyla kamu spotu oluşturulmalı. Dün omuz omuza savaştığımız arkadaşımız Ömür Karaman’a saldıran şüphelilerin hak ettiği cezayı bulacağına ve bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için yetkililerin gereken tedbirleri alacağına inanıyoruz” dedi.

Bedel ödedik’
Gürbüz ise ziyareti herhangi bir siyasi partiye ya da STK’ye üye olmaksızın, sadece gaziler olarak yaptıklarını belirterek, “Gaziler olarak bu olayı kınıyoruz. Bu topraklar için bedel ödemiş insanlara saygı gösterilmesini istiyoruz. Bu saldırı ilk değil, daha önce de saldırılar oldu. Bizim amacımız, hükümetimizin bu olaya daha fazla tepki vermesi ve gazilik bilincinin haklımızda oluşması” dedi. ANKARA / Cumhuriyet

<haber-yatay:1536435,1535136,1534109>