Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Ankara’da ağaçlar, zarar görmeden naklediliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, tarafından kentin birçok noktasında devam eden yol çalışmaları kapsamında bulunan ağaçlar dünya standartlarında yöntemler kullanılarak “ağaç söküm ve nakil makinesi" ile sökülerek başka yere taşınıyor.

[Haber görseli]

248 AĞAÇ İLE 8 BİN 500 BİTKİ TAŞINDI

Fen İşleri ekiplerince Dodurga Mevkiinde yürütülen yol yapım çalışmaları güzergahı üzerinde bulunan 248 adet ağaç ile 8 bin 500 adet çalı dikkatli ve titiz bir çalışmayla söküm ve nakil makinesi ile yeni yerlerine taşındı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yerlerinden sökülen ağaçlar rehabilite edilmek üzere Büyükşehir Belediyesine ait Kahramankazan Ova Fidanlığında bakıma alınıyor.

Bu alanda yaklaşık olarak bir yıl bakım altında tutulacak bitkiler başka bir alanda dikime uygun hale gelince nakilleri sağlanacak.

ÖNCELİK AĞAÇLARIN CANLI TUTULMASI

Çevre duyarlılığına büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, şehrin gelişimi esnasında çalışma sahasında bulunan bitkileri kesmeden nakil ederek, canlı olarak tutuyor.

Çalışma alanındaki doğalgaz ve alt yapı hatlarının konumu ve bu nedenle vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atmamak için Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç söküm, nakil ve dikim çalışmasına uygun olmayan lokasyonda bulunan 7 ağacın kesilmesi zorunlu hale gelmiştir.

A+ A-
12 Eylül 2019 Perşembe, 13:04

En Çok İzlenenler