Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Kapat

Plajda kaybolan çocuk korkuttu

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nin ünlü Sarımsaklı Plajı'nda ailesiyle birlikte tatilini geçiren 5 yaşındaki Semih Baytar'ın kaybolması, endişeli anlar yaşanmasına neden oldu. Minik Semih, iki saat süren arama çalışmaların ardından bulunarak ailesine teslim edildi.

Almanya'dan anne Kübra Baytar ve ablası 7 yaşındaki Ümran Baytar ile birlikte Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne tatile gelen 5 yaşındaki Semih Baytar, Sarımsaklı Plajı'nda kayboldu. Anne Kübra Baytar'ın kumsaldaki şezlongta yakınlarıyla sohbet ederken ortadan kaybolan minik Semih için herkes seferber oldu. Oğlunun binlerce insanın denize girdiği Sarımsaklı Plaj'ında kaybolmasıyla korku yaşayan anne Kübra Baytar, kumsalda oğlunu aramaya başladı. Jandarma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki zabıta ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sırasında Ayvalık Belediyesi bünyesindeki ses yayın sistemi ile kumsala bağlı gezi teknelerinden de minik çocuğun kaybolduğuna ilişkin anonslar yapıldı.
Yaklaşık iki saat süren aramaların ardından Türkçesi iyi olmayan Semih Baytar, plajdaki Vilayetler Hizmet Birliği bünyesindeki sosyal tesisler önünde Tolga Doğan tarafından fark edildi. Kumsalda bir köşeye çekilip, ailesini kaybettiği için ağlayan minik çocuğu bulan Tolga Doğan, hemen jandarmayı telefonla aradı. Çocuğun bulunduğu alana koşarak gelen anne Kübra Baytar, saatlerce minik oğluna sarılarak dakikalarca gözyaşı döktü. Anne Kübra Baytar, çocuğunu bulan Tolga Doğan'a teşekkür etti.

Jandarma ekipleri ise turizm sezonunda bir günde binlerce insanın serinlemek amacıyla geldiği Sarımsaklı Plajı'nda bu tür çocuk kaybolmalarının sık sık yaşandığını hatırlatarak, ailelerin çocuklarına sahip çıkmasını istedi.
15 Temmuz 2017 Cumartesi, 16:40
Comment disclaimer

En Çok İzlenenler