Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Sosyal medyada Yiğit Bulut dalgası: Çıkın özür dileyin

A+ A-
Doların Türk Lirası karşısında 4.90'ın üzerine çıkması sosyal medyanın da gündeminde. Cumhurbaşkanı'nın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut, 31 Mayıs 2017'de TRT Haber'de 3.94'ün üzerinde dolar aldıranları sert dille eleştirmişti.

Piyasalarda dolar bugün 4.90'ın üzerinde seyrediyor. Doların bu yükselişinin ardından Yiğit Bulut'un sözleri tekrar gündeme geldi.

Bulut, sosyal medyada çokça paylaşılan görüntüde 'çıkın bu milletten özür dileyin' diyerek şunları söylemişti:

"3.54-3.34 bandına girecek. Burayı test edecek daha önce iki kere test etti. 3.52'den tepki geldi. 3.90 üzerinde bu millete dolar aldıran nokta nokta nokta orayı söylemeyeceğim. Neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. 3.50'de 3.60'da 3.80'de 3.94'te ekranları kırdık hatırlarsanız. Sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar yazı yazanlar, adamsanız çıkın da özür dileyin. Bankaların araştırma departmanları, o ekonomi kanallarının çok bilenleri, neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. Tabi Hükümet düşecekti, Cumhurbaşkanı düşecekti. Dolar 5 lira olacaktı. Felaket tellalları çıkın bu milletten özür dileyin"
23 Mayıs 2018 Çarşamba, 11:30

En Çok İzlenenler