Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Kapat

Daha önce iki maç bildi... İşte kaplumbağa Tuki'nin derbi tahmini

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'ndeki, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde derbi maçları tahminleriyle adını duyurmaya başlayan 'Tuki' isimli 97 yaşındaki kaplumbağanın Galatasaray ve Fenerbahçe derbisi için tahmini beraberlik oldu.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde derbi tahminleri adını duyurmaya başlayan kaplumbağa Tuki, Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi tahminde bulundu. Tuki'nin önüne üzerinde takımların armalarının bulunduğu kutular konuldu. Tuki, Galatasaray'ın bulunduğu kutuya doğru yönelirken, daha sonra iki kutunun arasında durdu. Tuki'nin iki kutunun arasında durmasıyla beraberlik derbide beraberlik olacağı tahmin edildi.

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, Tuki'nin Türkiye'nin en yaşlı kaplumbağası olduğunu belirterek, "Tuki şu anda 97 yaşında. Dev aldabra kaplumbağası olan Tuki'nin 270 kilonun üzerinde bir ağırlığı var. Kocaman bir kaya görünümünde. Tuki'nin bir özelliği var. Özellikle derbi maçlarını doğru tahmin ediyor. Geçen seneki futbol sezonunda 2 tane tahmine yönlendirmiştik. İkisini de doğru bilmişti. Hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için Tuki'nin tahmini berabere. Biz tabi ki burada sadece önüne 2 tane kutu koyup onun bir tercih yapmasını bekliyoruz. Uzun süre Galatasaray'a doğru yürüdü daha sonradan ortada durdu. Muhtemelen biz de Tuki'nin düşüncesinden yola çıkarak bunu beraberlik diye yorumladık. Tuki'nin hafta sonu oynanacak derbi için söylediği sonuç berabere" dedi.
20 Ekim 2017 Cuma, 11:35
Comment disclaimer

En Çok İzlenenler