Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Diyarbakır'da serinlemek için suya giren 5 yaşındaki kız çocuğu yaşamını yitirdi

DİYARBAKIR merkez Sur ilçesine bağlı Köprübaşı Mahallesi'nde serinlemek için Ambar çayına giren Suriyeli 5 yaşındaki kız çocuğu hayatını kaybetti. Suriyeli ailenin çayın kenarında kurdukları çadırda yaşadığı öğrenildi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Köprübaşı Mahallesi'ndeki Ambar çayının kenarına kurdukları çadırda yaşamlarını sürdüren Suriyeli bir ailenin 5 yaşındaki kız çocuğu serinlemek için dün akşam saatlerinde suya girdi. Aile, bir süre sonra çocuğu göremeyince durumu Jandarmaya bildirdi.
Bunun üzerine bölgeye Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Dalgıç ekibi, 112 sağlık ekipleri ve UMKE sevk edildi. Sabahın ilk ışıklarında arama kurtarma çalışmalarına başlayan ekipler, 5 yaşındaki kız çocuğun cansız bedenini buldu. Kız çocuğun cansız bedeninin çıkarılması sırasında ise ailesi ve yakınları ağıtlar yaktı. Çocuğun cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Diyarbakır'a getirildi. Jandarmanın olayla ilgili olarak soruşturma başlattığı bildirildi.
A+ A-
23 Temmuz 2017 Pazar, 11:00

En Çok İzlenenler