Video Galeri Haber Magazin Spor Eğlence Fragman

Fatih Portakal'dan canlı yayında 'Türk' tepkisi: Ülkeyi daha da bölersiniz!

A+ A-
Meslek birliklerinin başındaki 'Türk' ve 'Türkiye' ifadelerini kaldıracaklarını söyleyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Fox Tv Anahaber bültesi sunucusu Fatih Portakal'dan tepki geldi.

Portakal konuya ilişkin olarak "Ne öfkeymiş düşüncesini ifade etti ve o düşünce cumhurbaşkanının düşüncesine uymadığı için şuanda yaşanılan gelinen bir durum var. Türk kelimesine bir alerjiniz mi var? Bu üzerinde düşünülmüş bir şey! Belki 'evet önce bir yargıya verelim yargı zaten düşünce özgürlüğüne giriyor bu anayasada nasıl olsa serbest bırakacaktır. Ardından biz Türk ve Türkiye kelimelerini kaldırırız' bu planlanmış bir şey mi merak ediyorum?" diye sordu.

T.C kısılmasını ve 'Ne mutlu Türk'üm yazılarının silinmesine de değinen Portakal, "Ülkeyi daha da bölersiniz ülkeyi daha da kutuplaştırırsınız gerek yok. Ama görüyorum ki talimat verildi, o talimat da ilerleyen günlerde yerine getirilecek. Bakınız bir gece TEOG kaldırılmadı mı? Bir gecede de Türk kelimesini kaldırabilirler." uyarısında bulundu.
8 Şubat 2018 Perşembe, 11:17

En Çok İzlenenler