Elena Clemente kimdir? İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente kaç yaşında?

İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente, MasterChef All Star'a konuk oldu. Yayımlanan tanıtım görüntüleri ardından Elena Clemente'nin hayatı merak edildi. Peki, Elena Clemente kimdir? İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente kaç yaşında?

Yayınlanma: 16.11.2023 - 11:25
Elena Clemente kimdir? İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente kaç yaşında?
Abone Ol google-news

MasterChef All Star'ın bu akşamki bölümüne İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente konuk olacak. Tanıtım görüntülerini izleyen Elena Clemente'nin kim olduğu ve kariyeri merak edildi. Peki, Elena Clemente kimdir? İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente kaç yaşında? 

ELENA CLEMENTE KİMDİR?

Elena Clemente 1975 yılında Pordenone'de doğdu. Clemente, Trieste Üniversitesi'nin uluslararası ve diplomatik bilimler bölümünden mezun oldu ve 2002 yılında diplomatik kariyerine başladı.

Farnesina'daki ilk pozisyonlar Sahra Altı Afrika Ülkeleri Genel Müdürlüğü ve Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü'ndedir. Yurtdışındaki ilk görevi Buenos Aires'te oldu. 2008 yılında Arjantin ofisinde Konsolosluk görevini yürüttü ve Ekim 2010'da Kabil'e Birinci Sekreter olarak atandığında bu görevinden ayrıldı.

2012 yılında Konsolos Yardımcılığı görevleri ile Kudüs Başkonsolosluğu'nda bulundu; Ertesi yıl Konsolosluk görevlerine onaylandı. 2016 yılında Farnesina'ya geri döndü ve bu kez doğrudan Siyasi ve Güvenlik İşleri Genel Müdürü'ne rapor verdi. 2018'de doğrudan Kalkınma İşbirliği Genel Müdürü'ne rapor verdi ve 2019'dan beri Ofis I'in başkanlığını yapıyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler