Oğuzhan Uğur: 'Deprem benim dünümde değil maalesef… Yaşananlara çaresiz bugünümde'

On binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği merkezi Kahramanmaraş olan 6 Şubat depremlerinin üstünden tam bir yıl geçti. Depremin yaşandığı acı günlerde adından sıkça söz ettiren Oğuzhan Uğur'dan depremin yıldönümüne dair bir paylaşım geldi.

Yayınlanma: 06.02.2024 - 11:27
Oğuzhan Uğur: 'Deprem benim dünümde değil maalesef… Yaşananlara çaresiz bugünümde'
Abone Ol google-news

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyerek on binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremlerin bugün yıl dönümü.

Depremden hemen sonra topladığı yardımlarla ve Babala kanalı altında pek çok ünlü ismi bir araya getirmesiyle hatırladığımız Oğuzhan Uğur, yaptığı tüm yardımlara rağmen hedef gösterilmişti.

Oğuzhan Uğur X hesabından yaptığı paylaşımla isyan etti. 'Ne geçmiş efendim?' diyerek tepki gösteren Uğur'un paylaşımı şu şekilde:

"Felaketin üzerinden tam bir yıl geçmiş. Yıl geçmiş demek manasız geliyor aslında, ne geçmiş efendim? Ben o tarihte kaldım mesela… Bugünü yaşayan beni tanımıyorum bile. Sadece depremin değil, çaresizliğin, haksızlığın, pişkinliğin, bencilliğin ve tam manasıyla gerçek kötülüğün de günüydü o gün. Başlasam yazmaya roman olur, olur ama okumanıza lüzum yok. Her sayfasını ezbere biliyorsunuz siz de. Susabilirsiniz ama bilmiyormuş gibi yapamazsınız.

Nasıl yaşayacağımızı bırakıp, nasıl ve ne şekilde öleceğimizi düşünür olduk o gün. Artık hiçbirimiz eskisi gibi değiliz, kıyas kabul etmez ama 11 değil, 81 il hasar aldık o gün. Hatırlatmak için iki kelam et dediler… İnsan unutulmayanı nasıl hatırlatsın? Geçmeyeni nasıl ansın? Deprem benim dünümde değil maalesef… Yaşananlara çaresiz bugünümde. Benim de başıma gelir mi korkusuyla yarınımda. O yüzden süslü cümlelerle edebiyat parçalayacak halim yok bu gece. O insanların gözyaşı kurumadan, her biri sıcak yuvasına, işine, aşına kavuşmadan olmaz. Hukuk önünde hakkını arayan, yitirdiği canların hesabını soranların içi soğumadan olmaz. Yıl geçmiş… Ne geçmiş efendim? Üç ay olmadı daha göçük altından cenaze çıkalı… Hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Bir gram dahi hafifletebilme ihtimalim varsa yükünüzü, namus sözüdür, ömrüm yettiğince çabalayacağım. Bu amaçta yalnız olmadığımın da farkındayım."
İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler