Şahan Gökbakar'dan Yılmaz Özdil paylaşımı

Şahan Gökbakar, Sözcü TV'den ve gazetesinden ayrıldığını duyuran Yılmaz Özdil hakkında, "Fikirlerini özgürce açıkladı diye, yıllardır emek verdiği Sözcü'den atılmasını kınıyorum" dedi.

Yayınlanma: 09.03.2023 - 16:55
Şahan Gökbakar'dan Yılmaz Özdil paylaşımı
Abone Ol google-news

Sözcü TV'nin kurucularından olan gazeteci Yılmaz Özdil, Sözcü TV'den ayrıldığını duyurmuştu. Özdil, bugün sosyal medya hesabından gazeteden de ayrıldığını duyurdu.

Şahan Gökbakar, Özdil'in ayrıldığını duyurmasının ardından bir paylaşım yaparak, "Yılmaz Özdil'den haz etmem. Ancak fikirlerini özgürce açıkladı diye, yıllardır emek verdiği Sözcü'den atılmasını kınıyorum" dedi. 

"SÖZCÜ'DEN ATILMASINI KINIYORUM"

Gökbakar paylaşımında şu ifadelerini kullandı: 

"Yılmaz Özdil'den haz etmem. Yazılarında bana yarattığım karakter adıyla hitap ederek aklınca beni aşağılayan ve sınıflandıran biridir kendisi. Ancak fikirlerini özgürce açıkladı diye, yıllardır emek verdiği Sözcü'den atılmasını kınıyorum. Zihniyet aynı. Beğenmedim dediklerini kovun!"

"SÖZCÜ'DEN AÇIKLAMA GELDİ"

Diğer yandan Gökbakar, bir paylaşım daha yaparak, "Sözcü'den açıklama geldi: Yılmaz Özdil, Sözcü Gazetesi’nden kendisi istifa etti. “Kovulma” diye bir şey söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Av.İsmail Yılmaz. Sözcü Gazetesi vekili" dedi.

Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Özdil, “Sözcü gazetesinde buraya kadar… Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşçakalın” ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler