Kulisler hareketlendi... Emekli maaşına zam için konuşulan oran belli oldu: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Meclis'teki bütçe çalışmalarıyla beraber gözler emekli aylıklarına yapılacak zamma çevrildi. Kulislerdeki iddiaya göre, emekliye zam oranının yüzde 50 civarında ve en düşük maaşının ise 10 bin lira olarak belirleneceği konuşuluyor. Emekli çiftçilere ikramiye de gündemde.

Yayınlanma: 21.11.2023 - 11:56
Kulisler hareketlendi... Emekli maaşına zam için konuşulan oran belli oldu: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Abone Ol google-news

Yerel seçim hazırlıklarında iktidarı zorlayan konulardan biri de emekli maaşları. Meclis'te yeni yılın bütçe çalışmalarının başlamasıyla birlikte gözler, emeklilere verilecek zamma çevrildi. 

Seçim çalışmaları için sahaya çıkan partililerin emeklilerin yakınmalarını dikkate alarak ciddi bir zam yapılmasını dile getirdikleri belirtiliyor.

Kulislerdeki iddiaya göre, en düşük emekli aylığı 10 bin liraya çıkarılacak. Parti kurmayları, yılbaşında ortalama yüzde 50-52’lik bir zam beklediklerini dile getiriyorlar. Maliyenin direneceğini söyleyenlere göre bu oran yüzde 45 olacak.

EMEKLİ ÇİFTÇİLERE İKRAMİYE FORMÜLÜ

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan'ın yazısına göre, Cumhurbaşkanının talimatıyla emekli çiftçilere ikramiye ödenmesi formülünün bulunuyor. Bunun için yasal düzenleme gerekmediği, tebliğ yayınlayarak sorunun çözüleceği ifade ediliyor. Babacan yazısında ayrıca, "Bu eksikliği öğrenen Cumhurbaşkanının ekibine kızdığını da anımsatalım" ifadelerine de yer verdi.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler