Şarkıcı Sıla Gençoğlu, oyuncu sevgilisi Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini iddia etmiş ve Kural'dan şikayetçi olmuştu.

<p><a title="Habere gitmek için tıklayın" href="http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/1131854/1/Ahmet_Kural_Sila_yla_Ziynet_Sali_nin_gorusmesini_istemedi_mi_.html" target="_blank"><span>Ahmet Kural Sıla'yla Ziynet Sali'nin görüşmesini istemedi mi?</span></a></p>
1
Şarkıcı Sıla Gençoğlu, oyuncu sevgilisi Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini iddia etmiş ve Kural'dan şikayetçi olmuştu.

Ahmet Kural Sıla'yla Ziynet Sali'nin görüşmesini istemedi mi?

Birçok ünlü isim de Sıla'ya destek çıktı.
2
Birçok ünlü isim de Sıla'ya destek çıktı.
Konuyla ilgili sessizliğini koruyan Kural'ın yakın arkadaşı Murat Cemcir'in tepkisi ise sosyal medyada Ahmet Kural'ın yaptığı açıklamayı paylaşmak oldu.
3
Konuyla ilgili sessizliğini koruyan Kural'ın yakın arkadaşı Murat Cemcir'in tepkisi ise sosyal medyada Ahmet Kural'ın yaptığı açıklamayı paylaşmak oldu.
Kural o açıklamasında şöyle demişti: 
"Dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananları yargıya vereceğim ifadede anlatacağımı söylemiştim. Öyle de yapacağım. Çok sevmiş, sevdiğini gördüğünde gözleri parlamış bir insan olarak, kalbim çok acımış olsa da bu yaşananlarla ilgili benden olumsuz bir şey duyamayacaksınız. Benimle ilgili amacını aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü sözler işitemeyeceksiniz. Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için, böyle bir konunun parçası olmaya imkan verdiğim için…
Dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi, tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden başlayan yüksek sesli karşılıklı bu kırıcı tartışma esnasında yaşanan itişme sırasına bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı. Bunun dışında 45 dakika diye belirtilen süre, yerde sürükleme, küfür ve hakaret, kül tablası fırlatma, tehdit, şantaj, alıkoyma gibi benim hakkımda iddia edilenler doğru değil. Ancak ne olursa olsun, bu tip bir tartışmanın içinde bile olmamalıydım. Konu canımı ne kadar acıtsa da, soğukkanlılıkla evim dahi olsa o ortamı terk etmeliydim. İddia edilen olay sırasında sevdiğim kadınla yaşadığım itişme ve sonuçları da elbette bana yakışmadı.
4
Kural o açıklamasında şöyle demişti: "Dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananları yargıya vereceğim ifadede anlatacağımı söylemiştim. Öyle de yapacağım. Çok sevmiş, sevdiğini gördüğünde gözleri parlamış bir insan olarak, kalbim çok acımış olsa da bu yaşananlarla ilgili benden olumsuz bir şey duyamayacaksınız. Benimle ilgili amacını aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü sözler işitemeyeceksiniz. Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için, böyle bir konunun parçası olmaya imkan verdiğim için… Dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi, tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden başlayan yüksek sesli karşılıklı bu kırıcı tartışma esnasında yaşanan itişme sırasına bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı. Bunun dışında 45 dakika diye belirtilen süre, yerde sürükleme, küfür ve hakaret, kül tablası fırlatma, tehdit, şantaj, alıkoyma gibi benim hakkımda iddia edilenler doğru değil. Ancak ne olursa olsun, bu tip bir tartışmanın içinde bile olmamalıydım. Konu canımı ne kadar acıtsa da, soğukkanlılıkla evim dahi olsa o ortamı terk etmeliydim. İddia edilen olay sırasında sevdiğim kadınla yaşadığım itişme ve sonuçları da elbette bana yakışmadı.