CHP'da Parti Meclisi yerel seçimler öncesi 4 Ocak'ta belediye başkan adaylarını belirledi. İşte bugün belli olan 102 belediye başkan adayının tam listesi.
1
CHP'da Parti Meclisi yerel seçimler öncesi 4 Ocak'ta belediye başkan adaylarını belirledi. İşte bugün belli olan 102 belediye başkan adayının tam listesi.
BUGÜN BELİRLENEN 102 İSİM ŞÖYLE

1 Bursa Büyükşehir Mustafa Bozbey
2 Kahramanmaraş Büyükşehir Ali Öztunç
3 Mersin Büyükşehir Vahap Seçer
4 Van Büyükşehir Nurettin Beyaz
5 Bayburt Merkez Kağan Eraslan
6 Bitlis Merkez Burhan Küsem
7 Iğdır Merkez Sözer Sayan
8 Kütahya Merkez Eyüp Kahveci
2
BUGÜN BELİRLENEN 102 İSİM ŞÖYLE 1 Bursa Büyükşehir Mustafa Bozbey 2 Kahramanmaraş Büyükşehir Ali Öztunç 3 Mersin Büyükşehir Vahap Seçer 4 Van Büyükşehir Nurettin Beyaz 5 Bayburt Merkez Kağan Eraslan 6 Bitlis Merkez Burhan Küsem 7 Iğdır Merkez Sözer Sayan 8 Kütahya Merkez Eyüp Kahveci
9 Adana Ceyhan Kadir Aydar
10 Adana Pozantı Şenol Eroğlu
11 Adana Yumurtalık Erdinç Altıok
12 Adıyaman Gölbaşı İskender Yıldırım
13 Adıyaman Besni Kesmetepe Hasan Koca
14 Afyonkarahisar Sinanpaşa Taşoluk Bayram Yavuz
15 Afyonkarahisar Dinar Haydarlı Şükrü Turan
16 Afyonkarahisar Sinanpaşa Harun Güner
3
9 Adana Ceyhan Kadir Aydar 10 Adana Pozantı Şenol Eroğlu 11 Adana Yumurtalık Erdinç Altıok 12 Adıyaman Gölbaşı İskender Yıldırım 13 Adıyaman Besni Kesmetepe Hasan Koca 14 Afyonkarahisar Sinanpaşa Taşoluk Bayram Yavuz 15 Afyonkarahisar Dinar Haydarlı Şükrü Turan 16 Afyonkarahisar Sinanpaşa Harun Güner
17 Ağrı Diyadin Abidin Yenigün
18 Ağrı Patnos Dedeli Muzaffer Yıldız
19 Ağrı Eleşkirt Yılmaz Polat
20 Amasya Göynücek Nurten Erdem
21 Amasya Merkez Ziyaret Mehmet Geçgel
22 Ardahan Göle Özel Özen
23 Artvin Hopa Taner Ekmekçi
24 Artvin Şavşat Nihat Acar
25 Artvin Murgul Erkan Şeyhoğlu
4
17 Ağrı Diyadin Abidin Yenigün 18 Ağrı Patnos Dedeli Muzaffer Yıldız 19 Ağrı Eleşkirt Yılmaz Polat 20 Amasya Göynücek Nurten Erdem 21 Amasya Merkez Ziyaret Mehmet Geçgel 22 Ardahan Göle Özel Özen 23 Artvin Hopa Taner Ekmekçi 24 Artvin Şavşat Nihat Acar 25 Artvin Murgul Erkan Şeyhoğlu
26 Bartın Merkez Kozcağız Meliha Okutay
27 Bayburt Demirözü Muhammet Yeşil
28 Bingöl Genç Serhat Nazlı
29 Bitlis Merkez Yolalan Yunus İşik
30 Bursa Nilüfer Turgay Erdem
31 Bursa Mudanya Hayri Türkyılmaz
5
26 Bartın Merkez Kozcağız Meliha Okutay 27 Bayburt Demirözü Muhammet Yeşil 28 Bingöl Genç Serhat Nazlı 29 Bitlis Merkez Yolalan Yunus İşik 30 Bursa Nilüfer Turgay Erdem 31 Bursa Mudanya Hayri Türkyılmaz
32 Denizli Merkezefendi Şeniz Doğan
33 Diyarbakır Kayapınar Mustafa Akyüz
34 Diyarbakır Lice Tarık Akdemir
35 Diyarbakır Yenişehir Abdurrahman Berat Aktaş
36 Diyarbakır Dicle Nasır Aydın
37 Diyarbakır Ergani Hasan Kılıç
38 Diyarbakır Kulp Mehmet İhsan Sancar
39 Edirne Keşan Yenimuhacır Recep Ordu
40 Edirne İpsala Yenikarpuzlu Tevik Şahinbaş
41 Edirne Enez Özkan Günenç
6
32 Denizli Merkezefendi Şeniz Doğan 33 Diyarbakır Kayapınar Mustafa Akyüz 34 Diyarbakır Lice Tarık Akdemir 35 Diyarbakır Yenişehir Abdurrahman Berat Aktaş 36 Diyarbakır Dicle Nasır Aydın 37 Diyarbakır Ergani Hasan Kılıç 38 Diyarbakır Kulp Mehmet İhsan Sancar 39 Edirne Keşan Yenimuhacır Recep Ordu 40 Edirne İpsala Yenikarpuzlu Tevik Şahinbaş 41 Edirne Enez Özkan Günenç
42 Erzincan Tercan Çadırkaya Çetin Özbey
43 Erzurum Şenkaya Gençay Uğraş
44 Eskişehir Alpu Gürbüz Güller
45 Eskişehir Çifteler Zehra Konakçı
46 Eskişehir İnönü İsmail Karaköse
47 Eskişehir Mihalıççık Haydar Çorum
48 Eskişehir Seyitgazi Uğur Tepe
49 Eskişehir Sivrihisar Habil Dökmeci
7
42 Erzincan Tercan Çadırkaya Çetin Özbey 43 Erzurum Şenkaya Gençay Uğraş 44 Eskişehir Alpu Gürbüz Güller 45 Eskişehir Çifteler Zehra Konakçı 46 Eskişehir İnönü İsmail Karaköse 47 Eskişehir Mihalıççık Haydar Çorum 48 Eskişehir Seyitgazi Uğur Tepe 49 Eskişehir Sivrihisar Habil Dökmeci
50 Gaziantep İslahiye Mustafa Köse
51 Gümüşhane Kürtün Mahmut Çağlayan
52 Karabük Safranbolu Elif Köse
53 Karabük Ovacık Hidayet Kasımoğlu
54 Karaman Ayrancı Ramazan Delice
55 Karaman Başyayla Ahmet Alper
56 Karaman Merkez Akçaşehir Mustafa Balta
57 Karaman Sarıveliler Göktepe Mustafa Doğan
58 Kastamonu İnebolu Faruk Öz
59 Kayseri Akkışla Mustafa Güner
60 Kayseri Hacılar Ahmet Turan Oğuz
8
50 Gaziantep İslahiye Mustafa Köse 51 Gümüşhane Kürtün Mahmut Çağlayan 52 Karabük Safranbolu Elif Köse 53 Karabük Ovacık Hidayet Kasımoğlu 54 Karaman Ayrancı Ramazan Delice 55 Karaman Başyayla Ahmet Alper 56 Karaman Merkez Akçaşehir Mustafa Balta 57 Karaman Sarıveliler Göktepe Mustafa Doğan 58 Kastamonu İnebolu Faruk Öz 59 Kayseri Akkışla Mustafa Güner 60 Kayseri Hacılar Ahmet Turan Oğuz
61 Kırklareli Lüleburgaz Büyükkarıştıran Ertuğrul Çamlıca
62 Kırklareli Babaeski Alpullu Saim Kırcı
63 Kırklareli Pınarhisar Münir Çapkur
64 Kocaeli Körfez Bozkurt Uslu
65 Kütahya Aslanapa Ali Kısa
66 Manisa Salihli Mazlum Nurlu
67 Muş Hasköy Düzkışla Hamdullah Kasak
68 Nevşehir Avanos Özkonak Ahmet Uyulur
9
61 Kırklareli Lüleburgaz Büyükkarıştıran Ertuğrul Çamlıca 62 Kırklareli Babaeski Alpullu Saim Kırcı 63 Kırklareli Pınarhisar Münir Çapkur 64 Kocaeli Körfez Bozkurt Uslu 65 Kütahya Aslanapa Ali Kısa 66 Manisa Salihli Mazlum Nurlu 67 Muş Hasköy Düzkışla Hamdullah Kasak 68 Nevşehir Avanos Özkonak Ahmet Uyulur
69 Niğde Merkez Konaklı Derviş Kar
70 Niğde Merkez Değirmenli Seyrani Can
71 Niğde Merkez Edikli Metin Öztürk
72 Niğde Merkez Orhanlı Cuma Sayın
73 Niğde Merkez Sazlıca Ali Belek
74 Sakarya Kaynarca Nalan Akçay
75 Samsun Tekkeköy Tansu Çıkış
76 Samsun Havsa Mehtap Yeşilbaş
10
69 Niğde Merkez Konaklı Derviş Kar 70 Niğde Merkez Değirmenli Seyrani Can 71 Niğde Merkez Edikli Metin Öztürk 72 Niğde Merkez Orhanlı Cuma Sayın 73 Niğde Merkez Sazlıca Ali Belek 74 Sakarya Kaynarca Nalan Akçay 75 Samsun Tekkeköy Tansu Çıkış 76 Samsun Havsa Mehtap Yeşilbaş
77 Siirt Pervari Şevket Baytekin
78 Siirt Kurtalan Kayabağlar Bedel Kasımoğlu
79 Siirt Baykan Atabağı Muammer Canbulat
80 Sivas Kangal Gökhan Emen
81 Şırnak Cizre Rıdvan Çiçek
82 Şırnak İdil Fikret Ağırman
83 Şırnak Uludere Uzungeçit Ramazan Karasu
84 Şırnak Silopi Görümlü Muhsin Özdemir
85 Şırnak Silopi Çalışkan Hasan Mete
86 Şırnak Güçlükonak Fındık Nezir Enücük
11
77 Siirt Pervari Şevket Baytekin 78 Siirt Kurtalan Kayabağlar Bedel Kasımoğlu 79 Siirt Baykan Atabağı Muammer Canbulat 80 Sivas Kangal Gökhan Emen 81 Şırnak Cizre Rıdvan Çiçek 82 Şırnak İdil Fikret Ağırman 83 Şırnak Uludere Uzungeçit Ramazan Karasu 84 Şırnak Silopi Görümlü Muhsin Özdemir 85 Şırnak Silopi Çalışkan Hasan Mete 86 Şırnak Güçlükonak Fındık Nezir Enücük
87 Tekirdağ Şarköy Alpay Var
88 Tekirdağ Hayrabolu Fehmi Altayoğlu
89 Tekirdağ Muratlı Nebi Tepe
90 Tekirdağ Ergene Rasim Yüksel
91 Tekirdağ Süleymanpaşa Mehmet Ekrem Eşkinat
92 Tekirdağ Çorlu Ahmet Sarıkurt
12
87 Tekirdağ Şarköy Alpay Var 88 Tekirdağ Hayrabolu Fehmi Altayoğlu 89 Tekirdağ Muratlı Nebi Tepe 90 Tekirdağ Ergene Rasim Yüksel 91 Tekirdağ Süleymanpaşa Mehmet Ekrem Eşkinat 92 Tekirdağ Çorlu Ahmet Sarıkurt
93 Tokat Almus Gölgeli İbrahim Karahan
94 Tokat Almus Kınık Güven Arslan
95 Trabzon Sürmene Yaşar Emin
96 Trabzon Ortahisar Mehmet Salih Akyüz
97 Uşak Karahallı Muhammet Coğuplugil
98 Van Erciş Ekrem Uçak
99 Van Edremit İdris Takva
100 Yozgat Sorgun Bahadın Bülent Atakul
101 Yozgat Aydıncık Baydiğin Mehmet Güneş
102 Zonguldak Kilimli Gelik İlker Çoban

531 ADAY AÇIKLANMIŞTI

CHP, 12'si büyükşehir 24'ü de il belediye başkan adayı olmak üzere, bugüne kadar 4 ayrı PM toplantısında 531 adayını kamuoyuna açıklamıştı.
13
93 Tokat Almus Gölgeli İbrahim Karahan 94 Tokat Almus Kınık Güven Arslan 95 Trabzon Sürmene Yaşar Emin 96 Trabzon Ortahisar Mehmet Salih Akyüz 97 Uşak Karahallı Muhammet Coğuplugil 98 Van Erciş Ekrem Uçak 99 Van Edremit İdris Takva 100 Yozgat Sorgun Bahadın Bülent Atakul 101 Yozgat Aydıncık Baydiğin Mehmet Güneş 102 Zonguldak Kilimli Gelik İlker Çoban 531 ADAY AÇIKLANMIŞTI CHP, 12'si büyükşehir 24'ü de il belediye başkan adayı olmak üzere, bugüne kadar 4 ayrı PM toplantısında 531 adayını kamuoyuna açıklamıştı.