İngiliz diyetisyen Isabelle Obert mineral, vitamin, temel yağlar ve proteinlerden zengin bir diyetin çocuk sahibi olmakta sorun yaşayan çiftlere yardımcı olacağını öne sürüyor.
  
AVOKADO
 
Mineral, vitamin, faydalı yağ, protein, karbonhidrat ve lif zengini avokado süperbesindir. E vitamini yönünden çok zengin olan avakado rahim zarının gelişimine ve embriyo implantasyonuna yardımcı oluyor.
1
İngiliz diyetisyen Isabelle Obert mineral, vitamin, temel yağlar ve proteinlerden zengin bir diyetin çocuk sahibi olmakta sorun yaşayan çiftlere yardımcı olacağını öne sürüyor. AVOKADO Mineral, vitamin, faydalı yağ, protein, karbonhidrat ve lif zengini avokado süperbesindir. E vitamini yönünden çok zengin olan avakado rahim zarının gelişimine ve embriyo implantasyonuna yardımcı oluyor.
BALKABAĞI
 
Vitamin, mineral ve antioksidan zengini balkabağı en besleyici ve sağlıklı sebzelerden olup aynı zamanda hazmı kolay bir lif kaynağı. Balkabağı progesteron hormonunun üretimini arttıran beta-karoten açısından da zengin. Fertility and Sterility adlı dergide yer alan araştırmaya göre balkabağı sperm kalitesini ve sayısını da arttırmaya yardımcı.
2
BALKABAĞI Vitamin, mineral ve antioksidan zengini balkabağı en besleyici ve sağlıklı sebzelerden olup aynı zamanda hazmı kolay bir lif kaynağı. Balkabağı progesteron hormonunun üretimini arttıran beta-karoten açısından da zengin. Fertility and Sterility adlı dergide yer alan araştırmaya göre balkabağı sperm kalitesini ve sayısını da arttırmaya yardımcı.
PANCAR
  
Antioksidan madde olan resveratrol açısından çok zengin bir kaynak. Yaştan kaynaklı kısırlıkla savaşan bir sebze olan pancar aynı zamanda nitrat yönünden epey zengin. Kan dolaşımını da düzene sokan pancar bu amaçla sporcular tarafından sık tüketiliyor.
3
PANCAR Antioksidan madde olan resveratrol açısından çok zengin bir kaynak. Yaştan kaynaklı kısırlıkla savaşan bir sebze olan pancar aynı zamanda nitrat yönünden epey zengin. Kan dolaşımını da düzene sokan pancar bu amaçla sporcular tarafından sık tüketiliyor.
SOMON 
 
Büyük bir protein kaynağı olan somon her açıdan çok besleyici bir gıda ama asıl olarak bir omega3 kaynağı. Araştırmalar optimal seviyelerdeki omega3’ün kadınlardaki kısırlık tedavisinde önemli olduğunu gösteriyor. Kardiyovasküler sisteme iyi gelen somon beyin fonksiyonu ve göz sağlığına da iyi geliyor.
4
SOMON Büyük bir protein kaynağı olan somon her açıdan çok besleyici bir gıda ama asıl olarak bir omega3 kaynağı. Araştırmalar optimal seviyelerdeki omega3’ün kadınlardaki kısırlık tedavisinde önemli olduğunu gösteriyor. Kardiyovasküler sisteme iyi gelen somon beyin fonksiyonu ve göz sağlığına da iyi geliyor.
NAR  
 
Eski zamanlarda İran’da bereket sembolü olan nar pek çok kültürde hala bu özelliği ile seviliyor. Araştırmalar, gebelikte nar suyu içmenin bebekteki beyin hasarlarını önleyebileceğini gösteriyor. C ve K vitaminleri açısından zengin olan narda aynı zamanda folik asit de var. Bu lezzetli meyvenin kanser ve yaşlanma karşıtı özellikleri olduğu, kalp sağlığına ve kemiklere iyi geldiği biliniyor.
5
NAR Eski zamanlarda İran’da bereket sembolü olan nar pek çok kültürde hala bu özelliği ile seviliyor. Araştırmalar, gebelikte nar suyu içmenin bebekteki beyin hasarlarını önleyebileceğini gösteriyor. C ve K vitaminleri açısından zengin olan narda aynı zamanda folik asit de var. Bu lezzetli meyvenin kanser ve yaşlanma karşıtı özellikleri olduğu, kalp sağlığına ve kemiklere iyi geldiği biliniyor.
YUMURTA  

En besleyici gıdalardan biri. Cornell Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmaya göre yumurta, fetal (cenin) gelişimine önemli derecede olumlu etki yapan kolin yönünden çok zengin.
6
YUMURTA En besleyici gıdalardan biri. Cornell Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmaya göre yumurta, fetal (cenin) gelişimine önemli derecede olumlu etki yapan kolin yönünden çok zengin.
CEVİZ  

Prostat ve meme kanseri riskini azalttığı bilinen ceviz aynı zamanda sperm kalitesini arttırmada faydalı. Omega3, E ve B vitamini zengini olan ceviz aynı zamanda protein deposu.
7
CEVİZ Prostat ve meme kanseri riskini azalttığı bilinen ceviz aynı zamanda sperm kalitesini arttırmada faydalı. Omega3, E ve B vitamini zengini olan ceviz aynı zamanda protein deposu.
KİNOA  

Bu küçük tohum da gerçek bir protein kaynağı ve besleyici yönü çok güçlü. Glütensiz, minerallar ve vitaminler yönünden çok zengin olan kinoa, nişastalı tahıllara en iyi alternatif. Gerçek bir süperbesin. Bebek sahibi olma sürecinde ve hamilelik esnasında vücudun ihtiyaç duracağı proteini karşılamak açısından mükemmel bir seçenek.
8
KİNOA Bu küçük tohum da gerçek bir protein kaynağı ve besleyici yönü çok güçlü. Glütensiz, minerallar ve vitaminler yönünden çok zengin olan kinoa, nişastalı tahıllara en iyi alternatif. Gerçek bir süperbesin. Bebek sahibi olma sürecinde ve hamilelik esnasında vücudun ihtiyaç duracağı proteini karşılamak açısından mükemmel bir seçenek.
SU TERESİ 
 
Turpgillere mensup olan bu sebze C ve K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, beta karoten, demir ve iyot zengini. Yaşlanma karşıtı antioksidanlar açısından zengin olan bu sebzenin hasarlı DNA tamirinde etkili olduğuna dair araştırmalar var.
9
SU TERESİ Turpgillere mensup olan bu sebze C ve K vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, beta karoten, demir ve iyot zengini. Yaşlanma karşıtı antioksidanlar açısından zengin olan bu sebzenin hasarlı DNA tamirinde etkili olduğuna dair araştırmalar var.
KUŞKONMAZ 
 
Folik asit ve C vitamini zengini olan kuşkonmaz, diyetinize besin değeri hayli yüksek bir katkı sunacaktır..
10
KUŞKONMAZ Folik asit ve C vitamini zengini olan kuşkonmaz, diyetinize besin değeri hayli yüksek bir katkı sunacaktır..