Antalya'da 23, Mersin'de 20 yıl sonra kar sürprizi yaşandı.... ANTALYA kent merkezine 1993 yılından sonra ilk kez kar yağdı. Kar nedeniyle Elmalı, İbradı ve Korkuteli'de eğitime 1 gün, Gündoğmuş'ta 2 gün süreyle ara verildi.
Hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü Antalya'da kent merkezine 8- 10 kilometre uzaklıktaki Kepez İlçesi sınırlarında kalan Kepezüstü mevkiine kar yağdı. Kentin Burdur tarafındaki girişinde yer alan 'Antalya' tabelasının olduğu bölge, Kepez Kent Ormanı ve Macera Parkı karla kaplandı.

Kepez'e komşu Döşemealtı İlçesi de karla kaplandı. Düzlerçamı ve Termessos Antik Kenti tamamen karla kaplanırken, Antalya- Korkuteli karayolundaki ulaşım, kar nedeniyle güçlükle sağlanıyor.
1
Antalya'da 23, Mersin'de 20 yıl sonra kar sürprizi yaşandı.... ANTALYA kent merkezine 1993 yılından sonra ilk kez kar yağdı. Kar nedeniyle Elmalı, İbradı ve Korkuteli'de eğitime 1 gün, Gündoğmuş'ta 2 gün süreyle ara verildi. Hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü Antalya'da kent merkezine 8- 10 kilometre uzaklıktaki Kepez İlçesi sınırlarında kalan Kepezüstü mevkiine kar yağdı. Kentin Burdur tarafındaki girişinde yer alan 'Antalya' tabelasının olduğu bölge, Kepez Kent Ormanı ve Macera Parkı karla kaplandı. Kepez'e komşu Döşemealtı İlçesi de karla kaplandı. Düzlerçamı ve Termessos Antik Kenti tamamen karla kaplanırken, Antalya- Korkuteli karayolundaki ulaşım, kar nedeniyle güçlükle sağlanıyor.
23 YIL SONRA İLK KAR

Güne karla uyanan Antalyalılar ise bol bol özçekim yapıp sosyal medya hesaplarından yayınladı. Karla tanışan çocuklar ise kardan adam yaparak vakit geçirdi. Kent merkezine bu yoğunlukta kar en son 1993 yılında yağmıştı.

ÖĞRENCİLER MAHSUR KALDI

Alanya’nın yüksek kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerindeki mahallelerde kar yağışı etkili oldu. Dün öğle saatlerinde başlayan kar nedeniyle bölgede taşımalı eğitim yapılan Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlk ve Ortaokulu, Güzelbağ İlk ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, Dereköy İlk ve Ortaokulu, Tırılar İlk ve Ortaokulu’nda bugün eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Alanya Belediyesi ekipleri ise kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kar küreme ve yol açma çalışmaları yaptı. Tırlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulda mahsur kalan öğrenciler, belediye ekiplerinin çalışmasının ardından kurtarıldı. Öğrenciler yolun açılması sonrası servisle evlerine gidebildi. Belediye ekipleri iş makineleriyle yolları açarken, mahsur kalan araçlar da kurtarıldı.
2
23 YIL SONRA İLK KAR Güne karla uyanan Antalyalılar ise bol bol özçekim yapıp sosyal medya hesaplarından yayınladı. Karla tanışan çocuklar ise kardan adam yaparak vakit geçirdi. Kent merkezine bu yoğunlukta kar en son 1993 yılında yağmıştı. ÖĞRENCİLER MAHSUR KALDI Alanya’nın yüksek kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerindeki mahallelerde kar yağışı etkili oldu. Dün öğle saatlerinde başlayan kar nedeniyle bölgede taşımalı eğitim yapılan Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlk ve Ortaokulu, Güzelbağ İlk ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, Dereköy İlk ve Ortaokulu, Tırılar İlk ve Ortaokulu’nda bugün eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi. Alanya Belediyesi ekipleri ise kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kar küreme ve yol açma çalışmaları yaptı. Tırlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulda mahsur kalan öğrenciler, belediye ekiplerinin çalışmasının ardından kurtarıldı. Öğrenciler yolun açılması sonrası servisle evlerine gidebildi. Belediye ekipleri iş makineleriyle yolları açarken, mahsur kalan araçlar da kurtarıldı.
ALACABEL'DE KAR KALINLIĞI 15 SANTİME ULAŞTI

Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunda kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor. Akseki-Seydişehir karayolunun 1825 metre rakımlı Alacabel mevkisinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

Alacabel'de tipi ve fırtına nedeniyle görüş mesafesi 3 metreye kadar düştü. Akseki Bölge Trafik ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle Akseki Kavşağı'ndan itibaren zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Yüksek tonajlı araçlar ise dinlenme tesislerine yönlendirildi. Karayolları Alacabel Bakımevi ekipleri tuzlama yaparak, yolu açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.

KIRSAL BÖLGEDE YOLLAR KAPANDI

Akseki'nin kuzey bölgesindeki Ceceler, Karakışla, Bademli, Kuyucak, Süleymaniye, Değirmenlik, Salihler, Susuzşahap ve Günyaka mahallelerinin yolları kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Taşımalı eğitim yapılan bu mahallelere servis araçları gidemediği için öğrenciler de okullarına gidemedi. Akseki Belediyesi'ne ait 6 iş makinesi yolları açmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor.
3
ALACABEL'DE KAR KALINLIĞI 15 SANTİME ULAŞTI Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolunda kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor. Akseki-Seydişehir karayolunun 1825 metre rakımlı Alacabel mevkisinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Alacabel'de tipi ve fırtına nedeniyle görüş mesafesi 3 metreye kadar düştü. Akseki Bölge Trafik ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle Akseki Kavşağı'ndan itibaren zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Yüksek tonajlı araçlar ise dinlenme tesislerine yönlendirildi. Karayolları Alacabel Bakımevi ekipleri tuzlama yaparak, yolu açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. KIRSAL BÖLGEDE YOLLAR KAPANDI Akseki'nin kuzey bölgesindeki Ceceler, Karakışla, Bademli, Kuyucak, Süleymaniye, Değirmenlik, Salihler, Susuzşahap ve Günyaka mahallelerinin yolları kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Taşımalı eğitim yapılan bu mahallelere servis araçları gidemediği için öğrenciler de okullarına gidemedi. Akseki Belediyesi'ne ait 6 iş makinesi yolları açmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor.
4 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kar yağışı Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde de hayatı olumsuz etkiledi. Korkuteli ve Elmalı'da dün gece başlayan kar yağışı devam ediyor. İlçe merkezlerinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Güne kar sürpriziyle başlayan vatandaşlar, ev ve işyerlerinin önünde biriken karı küredi. Sürücüler ise araçlarının üstündeki karları temizleyerek işe gitmeye çalıştı. Kar ulaşımı da olumuz etkiledi. Korkuteli- Antalya ve Elmalı yolları kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Karayolları ve belediye ekipleri yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kar nedeniyle Elmalı, İbradı ve Korkuteli'nde ise eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Gündoğmuş'ta ise dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün dahil 2 gün süreyle tatil edildi.
4
4 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ Kar yağışı Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde de hayatı olumsuz etkiledi. Korkuteli ve Elmalı'da dün gece başlayan kar yağışı devam ediyor. İlçe merkezlerinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Güne kar sürpriziyle başlayan vatandaşlar, ev ve işyerlerinin önünde biriken karı küredi. Sürücüler ise araçlarının üstündeki karları temizleyerek işe gitmeye çalıştı. Kar ulaşımı da olumuz etkiledi. Korkuteli- Antalya ve Elmalı yolları kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı. Karayolları ve belediye ekipleri yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kar nedeniyle Elmalı, İbradı ve Korkuteli'nde ise eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Gündoğmuş'ta ise dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün dahil 2 gün süreyle tatil edildi.
TAHTALI ZİRVESİNDE 30 SANTİM KAR

Tahtalı Dağı'na çıkan yolun kar nedeniyle kapandığı, zirvedeki kar kalınlığının ise 30 santimetreyi geçtiği belirtildi. Kemer'e bağlı Gedelme mevkii ile Ovacık mevkii arasında da kar nedeniyle yolun kapandığı, Karayomlları ekiplerinin yol açma çalışmalarına başladığı kaydedildi. Yayla Kuzdere mevkiindeki yolun da kapalı olduğu, sonrasında burada da çalışmalara başlanacağı belirtildi.
5
TAHTALI ZİRVESİNDE 30 SANTİM KAR Tahtalı Dağı'na çıkan yolun kar nedeniyle kapandığı, zirvedeki kar kalınlığının ise 30 santimetreyi geçtiği belirtildi. Kemer'e bağlı Gedelme mevkii ile Ovacık mevkii arasında da kar nedeniyle yolun kapandığı, Karayomlları ekiplerinin yol açma çalışmalarına başladığı kaydedildi. Yayla Kuzdere mevkiindeki yolun da kapalı olduğu, sonrasında burada da çalışmalara başlanacağı belirtildi.
TURİSTLERİN KAR KEYFİ

Antalya Düzlerçamı ve Termessos Antik Kenti tamamen karla kaplanırken, Antalya- Korkuteli karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Termessos kavşağında yol Korkuteli istikametine doğru kapatılırken, araçlar kent merkezine dönmeye başladı. Termessos kavşağında bekletilen 3 otobüsteki Güney Koreli turistler, karın keyfini çıkardı. Otobüs şoförleri ise araçlarına zincir taktı. Trafik polisleri önümüzdeki saatlerde karın şiddetinin azalması halinde yolu trafiğe açacaklarını söyledi.
6
TURİSTLERİN KAR KEYFİ Antalya Düzlerçamı ve Termessos Antik Kenti tamamen karla kaplanırken, Antalya- Korkuteli karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Termessos kavşağında yol Korkuteli istikametine doğru kapatılırken, araçlar kent merkezine dönmeye başladı. Termessos kavşağında bekletilen 3 otobüsteki Güney Koreli turistler, karın keyfini çıkardı. Otobüs şoförleri ise araçlarına zincir taktı. Trafik polisleri önümüzdeki saatlerde karın şiddetinin azalması halinde yolu trafiğe açacaklarını söyledi.
AKSEKİ'DE OKULLAR TATİL

Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Akseki İlçesi'nde de ilk ve orta dereceli okullar bugün dahil olmak üzere 2 gün süreyle tatil edildi.
7
AKSEKİ'DE OKULLAR TATİL Kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı Akseki İlçesi'nde de ilk ve orta dereceli okullar bugün dahil olmak üzere 2 gün süreyle tatil edildi.
Mersin'in Mut ilçe merkezine 20 yıl aradan sonra ilk kez kar yağdı. Yurttaşlar kar sevincini selfie çekerek kutladı.
8
Mersin'in Mut ilçe merkezine 20 yıl aradan sonra ilk kez kar yağdı. Yurttaşlar kar sevincini selfie çekerek kutladı.
15 yıldır Mut’ta yaşadığını ve kar yağışına şahit olmadığını söyleyen Ufuk Ünlü isimli vatandaş, "Tam Karadeniz havası oldu. Burası tam Safranbolu’ya benzedi. Mut’ta bugün doğa güzelliğine herkes hayran kalacak" dedi.<h1><span style="color: #ff0000;"><a href="http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/648748/Mersin_in_Mut_ilcesinde_20_yil_sonra_kar_yagdi.html" target="_blank"><span style="color: #ff0000;">Mersin'in Mut ilçesinde 20 yıl sonra kar yağdı</span></a></span></h1>
9
15 yıldır Mut’ta yaşadığını ve kar yağışına şahit olmadığını söyleyen Ufuk Ünlü isimli vatandaş, "Tam Karadeniz havası oldu. Burası tam Safranbolu’ya benzedi. Mut’ta bugün doğa güzelliğine herkes hayran kalacak" dedi.

Mersin'in Mut ilçesinde 20 yıl sonra kar yağdı

Alanya’nın yüksek kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerindeki mahallelerde kar yağışı etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan kar nedeniyle bölgede taşımalı eğitim yapılan Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlk ve Ortaokulu, Güzelbağ İlk ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, Dereköy İlk ve Ortaokulu, Tırılar İlk ve Ortaokulu’nda yarın (Perşembe) eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.
10
Alanya’nın yüksek kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerindeki mahallelerde kar yağışı etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan kar nedeniyle bölgede taşımalı eğitim yapılan Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlk ve Ortaokulu, Güzelbağ İlk ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlk ve Ortaokulu, Dereköy İlk ve Ortaokulu, Tırılar İlk ve Ortaokulu’nda yarın (Perşembe) eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.
Tırlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulda mahsur kalan öğrenciler, belediye ekiplerinin çalışmasının ardından kurtarıldı.<p><span class="x-large" style="color: #ff0000;"><strong><a title="Habere gitmek için tıklayın" href="http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/turkiye/649033/1/Burasi_Uludag_degil__Alanya..._Kar_yollari_kapatti__okullar_tatil.html" target="_blank"><span style="color: #ff0000;">Burası Uludağ değil, Alanya... Kar yolları kapattı, okullar tatil</span></a></strong></span></p>
11
Tırlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulda mahsur kalan öğrenciler, belediye ekiplerinin çalışmasının ardından kurtarıldı.

Burası Uludağ değil, Alanya... Kar yolları kapattı, okullar tatil

Ankara Gölbaşı'nda ise kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu.
12
Ankara Gölbaşı'nda ise kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Kocaeli Karamürsel ilçesinde kar yağışı sebebiyle ağaçlar yola devrildi. Araçlar mahsur kalırken; Belediye ekiplerinin uğraşları sonucu yol trafiğe açıldı
13
Kocaeli Karamürsel ilçesinde kar yağışı sebebiyle ağaçlar yola devrildi. Araçlar mahsur kalırken; Belediye ekiplerinin uğraşları sonucu yol trafiğe açıldı
Gaziantep'te de devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi...
14
Gaziantep'te de devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi...
Tarsus-Adana-Gaziantep yolunda devrilen tırlar sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşandı...
15
Tarsus-Adana-Gaziantep yolunda devrilen tırlar sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşandı...
Hafta sonu Beşiktaş'la deplasmanda karşılaşacak Gaziantepspor'da takım kafilesi Adana'ya hareket ederken, kötü hava şartları nedeniyle yolda kaldı.<p><span class="xx-large" style="color: #ff0000;"><strong><a title="Habere gitmek için tıklayın" href="http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/futbol/649232/Gaziantepspor_kafilesi_karda_mahsur_kaldi_.html" target="_blank"><span style="color: #ff0000;">Gaziantepspor kafilesi karda mahsur kaldı!</span></a></strong></span></p>
16
Hafta sonu Beşiktaş'la deplasmanda karşılaşacak Gaziantepspor'da takım kafilesi Adana'ya hareket ederken, kötü hava şartları nedeniyle yolda kaldı.

Gaziantepspor kafilesi karda mahsur kaldı!

Sinop Boyabat'ta çocuklar yağan karın tadını çıkardı
17
Sinop Boyabat'ta çocuklar yağan karın tadını çıkardı
Kahramanmaraş'ta yurttaşlar çevik kuvvet polisine moral vermek adına şube önünde kartopu savaşı düzenledi. <h2><span style="color: #ff0000;"><a href="http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/649253/1/Cevik_kuvvet_ile_yurttasin_kartopu_savasi.html" target="_blank"><span style="color: #ff0000;">Çevik kuvvet ile yurttaşın kartopu savaşı</span></a></span></h2>
18
Kahramanmaraş'ta yurttaşlar çevik kuvvet polisine moral vermek adına şube önünde kartopu savaşı düzenledi.

Çevik kuvvet ile yurttaşın kartopu savaşı

Antalya
19
Antalya
Antalya
20
Antalya
Antalya
21
Antalya
Bursa
22
Bursa
Adıyaman
23
Adıyaman
Antalya
24
Antalya
Antalya
25
Antalya
Antalya
26
Antalya