Dünden bugüne Cumhurbaşkanları

10 Ağustos 2014 Pazar, 11:51
M. Kemal ATATÜRK

Görev Süresi:
29 Ekim 1923 - 10 Kasım 1938
M. Kemal ATATÜRK Görev Süresi: 29 Ekim 1923 - 10 Kasım 1938
İsmet İNÖNÜ

Görev Süresi:
11 Kasım 1938 - 22 Mayıs 1950
İsmet İNÖNÜ Görev Süresi: 11 Kasım 1938 - 22 Mayıs 1950
 Celal BAYAR

Görev Süresi:
22 Mayıs 1950 - 27 Mayıs 1960
Celal BAYAR Görev Süresi: 22 Mayıs 1950 - 27 Mayıs 1960
 Cemal GÜRSEL

Görev Süresi:
27 Mayıs 1960 - 28 Mart 1966
Cemal GÜRSEL Görev Süresi: 27 Mayıs 1960 - 28 Mart 1966
 Cevdet SUNAY

Görev Süresi:
28 Mart 1966 - 28 Mart 1973
Cevdet SUNAY Görev Süresi: 28 Mart 1966 - 28 Mart 1973
 Fahri KORUTÜRK

Görev Süresi:
6 Nisan 1973 - 6 Nisan 1980
Fahri KORUTÜRK Görev Süresi: 6 Nisan 1973 - 6 Nisan 1980
 Kenan EVREN

Görev Süresi:
9 Kasım 1982 - 9 Kasım 1989
Kenan EVREN Görev Süresi: 9 Kasım 1982 - 9 Kasım 1989

 Turgut ÖZAL

Görev Süresi:
9 Kasım 1989 - 17 Nisan 1993
Turgut ÖZAL Görev Süresi: 9 Kasım 1989 - 17 Nisan 1993
 Süleyman DEMİREL

Görev Süresi:
16 Mayıs 1993 - 16 Mayıs 2000
Süleyman DEMİREL Görev Süresi: 16 Mayıs 1993 - 16 Mayıs 2000
 Ahmet Necdet SEZER

Görev Süresi:
16 Mayıs 2000 - 28 Ağustos 2007
Ahmet Necdet SEZER Görev Süresi: 16 Mayıs 2000 - 28 Ağustos 2007

Abdullah Gül
 28 Ağustos 2007
Abdullah Gül 28 Ağustos 2007