Eski sevgiliyle dost kalabilme kuralları

04 Kasım 2014 Salı, 10:47
Eski sevgiliyle dost kalabilmenin sırrı, aslında ilişkinin nasıl sona erdiği ile alakalı olsa da bazı kurallara dikkat etmeyi de gerektiriyor.Sık sık tartışılan bir konudur; eski sevgili ile arkadaş kalınıp kalınamayacağı. Kimine göre katiyen mümkün değildir, yürümeyecek saçma bir fikirdir, kimi ise “neden olmasın” diye düşünür, hatta dost kalmayı gayet güzel becerir.
Eski sevgiliyle dost kalabilmenin sırrı, aslında ilişkinin nasıl sona erdiği ile alakalı olsa da bazı kurallara dikkat etmeyi de gerektiriyor.Sık sık tartışılan bir konudur; eski sevgili ile arkadaş kalınıp kalınamayacağı. Kimine göre katiyen mümkün değildir, yürümeyecek saçma bir fikirdir, kimi ise “neden olmasın” diye düşünür, hatta dost kalmayı gayet güzel becerir.
İşte eski sevgiliyle arkadaş kalabilmenin kuralları:
Gerçekten “dost” kalmayı istemek
Bunun anlamı, taraflardan her ikisinin de artık ilişkinin bittiğini kabullenmesi, öpüşmek, birkaç kadeh şarap içmek için sık sık birbirini aramak gibi romantik davranışlardan kaçınmasıdır.
İşte eski sevgiliyle arkadaş kalabilmenin kuralları: Gerçekten “dost” kalmayı istemek Bunun anlamı, taraflardan her ikisinin de artık ilişkinin bittiğini kabullenmesi, öpüşmek, birkaç kadeh şarap içmek için sık sık birbirini aramak gibi romantik davranışlardan kaçınmasıdır.
İlişki ne sebeple biterse bitsin birbirini affetmek
Eski sevgilinizle aranızda öfke ve düşmanlık hissi olursa, arkadaş kalmanız mümkün değildir, gerek de yoktur zaten. Eski aşkınızla dost kalmak istiyorsanız, her şeyden önce kırgınlıkları unutmalı ve birbirinizi affetmelisiniz.
İlişki ne sebeple biterse bitsin birbirini affetmek Eski sevgilinizle aranızda öfke ve düşmanlık hissi olursa, arkadaş kalmanız mümkün değildir, gerek de yoktur zaten. Eski aşkınızla dost kalmak istiyorsanız, her şeyden önce kırgınlıkları unutmalı ve birbirinizi affetmelisiniz.

Gelecekteki ilişkilerde birbirinizi desteklemek
Her ikinizin de ileride yeni ilişkiler yaşaması kaçınılmazdır, önemli olan bu durumda neler hissedeceğiniz. Kıskançlık göstermek durumu karmaşık hale getirir. Arkadaş kalabilmek için her ikiniz de birbiriniz için iyi olanı istemeli ve yeni ilişkilerinize saygı göstermelisiniz.
Gelecekteki ilişkilerde birbirinizi desteklemek Her ikinizin de ileride yeni ilişkiler yaşaması kaçınılmazdır, önemli olan bu durumda neler hissedeceğiniz. Kıskançlık göstermek durumu karmaşık hale getirir. Arkadaş kalabilmek için her ikiniz de birbiriniz için iyi olanı istemeli ve yeni ilişkilerinize saygı göstermelisiniz.
Biraz zaman tanımak
Çoğu zaman ilişki bittiğinde sevgililik halinden arkadaşlığa geçişte aceleci davranılabilir, oysa bu geçiş dönemini zamana bırakmakta fayda var. Eski sevgilinizi hayatınızdan tamamen çıkarmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak yeni pozisyona zaman tanımazsanız kafalar karışabilir.
Biraz zaman tanımak Çoğu zaman ilişki bittiğinde sevgililik halinden arkadaşlığa geçişte aceleci davranılabilir, oysa bu geçiş dönemini zamana bırakmakta fayda var. Eski sevgilinizi hayatınızdan tamamen çıkarmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak yeni pozisyona zaman tanımazsanız kafalar karışabilir.
Bazen “dost” kalmanın imkansız olduğunu kabullenmek
Eğer ilişkiyi bitirme isteği tek taraftan gelmişse ve sancılı bir ayrılık süreci yaşanmışsa, dost kalmak için durumu zorlamamak daha doğru olabilir. Eski sevgilinizin kendi yoluna gitmesine izin vermeli, en azından birbirinizi uzunca bir süre görmemelisiniz.
Bazen “dost” kalmanın imkansız olduğunu kabullenmek Eğer ilişkiyi bitirme isteği tek taraftan gelmişse ve sancılı bir ayrılık süreci yaşanmışsa, dost kalmak için durumu zorlamamak daha doğru olabilir. Eski sevgilinizin kendi yoluna gitmesine izin vermeli, en azından birbirinizi uzunca bir süre görmemelisiniz.