Kanserden koruyor!

22 Haziran 2018 Cuma, 16:20
Chaga mantarı antioksidan içeriği açışından zengin bir besindir. Siyah altın olarak bilinen Chaga mantarının bir çok faydası vardır.
Chaga mantarı antioksidan içeriği açışından zengin bir besindir. Siyah altın olarak bilinen Chaga mantarının bir çok faydası vardır.
Ana vatanı Rusya olan chaga mantarı huş ağaçlarında yetişir. Soğuk iklim mantarı olan chaga mantarına Sibirya, Kanada’nın bir kısmı ve Alaska da rastlamak mümkündür.
Chaga mantarları topaklı, yanmış kömüre benzer bir görünüme sahiptir. Hatta ağacını görürseniz kömürleşmiş bir ağaç gövdesine baktığınızı sanabilirsiniz.
Ana vatanı Rusya olan chaga mantarı huş ağaçlarında yetişir. Soğuk iklim mantarı olan chaga mantarına Sibirya, Kanada’nın bir kısmı ve Alaska da rastlamak mümkündür. Chaga mantarları topaklı, yanmış kömüre benzer bir görünüme sahiptir. Hatta ağacını görürseniz kömürleşmiş bir ağaç gövdesine baktığınızı sanabilirsiniz.
Chaga işlenmemiş haliyle insanlar tarafından sindirilemez ve antioksidan değeri çok düşüktür. Bu yüzden chaga mantarı tozu ile çay yapmayı deneyebilirsiniz.
Chaga mantarı çayını yapmak için 1 litre suyu kaynatın. İki yemek kaşığı chaga mantarı tozunu ekleyin. Suyun rengi kırmızımsı bir kahverengi olana kadar bekletin. İsterseniz acı tadını alması için bal ekleyin.
İşte chaga mantarının faydaları...
Chaga işlenmemiş haliyle insanlar tarafından sindirilemez ve antioksidan değeri çok düşüktür. Bu yüzden chaga mantarı tozu ile çay yapmayı deneyebilirsiniz. Chaga mantarı çayını yapmak için 1 litre suyu kaynatın. İki yemek kaşığı chaga mantarı tozunu ekleyin. Suyun rengi kırmızımsı bir kahverengi olana kadar bekletin. İsterseniz acı tadını alması için bal ekleyin. İşte chaga mantarının faydaları...
Kanseri önler ve tedavi eder

Chaga mantarı kanser tümorlerini ve kansere yakalanma riskinizi azaltır. Yapılan bir araştırmaya göre özellikle karaciğer kanseri için çok etkili.
Kanseri önler ve tedavi eder Chaga mantarı kanser tümorlerini ve kansere yakalanma riskinizi azaltır. Yapılan bir araştırmaya göre özellikle karaciğer kanseri için çok etkili.
Bağışıklı sistemini güçlendirir

Hastalıklarla iyi mücadele edebilmek için güçlü bir bağışıklık sistemi çok önemlidir. Chaga mantarı beyaz kan hücrelerini aktive ederek zararlı bakterileri ve virüsleri vücuttan atar.
Bağışıklı sistemini güçlendirir Hastalıklarla iyi mücadele edebilmek için güçlü bir bağışıklık sistemi çok önemlidir. Chaga mantarı beyaz kan hücrelerini aktive ederek zararlı bakterileri ve virüsleri vücuttan atar.
Vücuttaki virüsleri öldürür

Chaga mantarı vücudu virüslere karşı korur. Özellikle HIV ve hepatit C virüslerine karşı etkisi araştırmalarla kanıtlanan chaga mantarı virüsleri vücuttan atmak için harika bir yol.
Vücuttaki virüsleri öldürür Chaga mantarı vücudu virüslere karşı korur. Özellikle HIV ve hepatit C virüslerine karşı etkisi araştırmalarla kanıtlanan chaga mantarı virüsleri vücuttan atmak için harika bir yol.
İltihaplanmayı önler

Chaga mantarı vücuttaki iltihaplanmaları engeller. Hatta varolan iltihaplanmaların şiddetini azaltıp yok edebilir.
İltihaplanmayı önler Chaga mantarı vücuttaki iltihaplanmaları engeller. Hatta varolan iltihaplanmaların şiddetini azaltıp yok edebilir.
Dayanıklılığı arttırır

Çok spor yapan biriyseniz chaga mantarı kullanmaya başlayabilirsiniz. Chaga mantarı tüketmek bitkinliği azaltır ve fiziksel dayanıklılığı arttırır.,

Kaynak:Pembenar
Dayanıklılığı arttırır Çok spor yapan biriyseniz chaga mantarı kullanmaya başlayabilirsiniz. Chaga mantarı tüketmek bitkinliği azaltır ve fiziksel dayanıklılığı arttırır., Kaynak:Pembenar