Suriye'den gelen acı haber yıktı: Daha iki hafta önce baba olmuştu

24 Kasım 2016 Perşembe, 13:51
Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 93'üncü gününde Türk askeri saldırıya uğradı. TSK, 3 askerin şehit olduğunu, 10 askerin de yaralandığını duyurdu. TSK'nin açıklamasında saldırının Esad güçleri tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiği ifade edildi.

Suriye'de saldırıya uğrayıp şehit olan 3 askerin ardından ise acılı aileler kaldı.
Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 93'üncü gününde Türk askeri saldırıya uğradı. TSK, 3 askerin şehit olduğunu, 10 askerin de yaralandığını duyurdu. TSK'nin açıklamasında saldırının Esad güçleri tarafından gerçekleştirildiğinin değerlendirildiği ifade edildi. Suriye'de saldırıya uğrayıp şehit olan 3 askerin ardından ise acılı aileler kaldı.
Suriye'deki saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Erdal Bolat'ın acı haberi memleketi Samsun'un Alaçam İlçesi'nde yakınlarını yasa boğdu. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Döne Bolat evde sinir krizleri geçirdi. 

Baba Durmuş Bolat ise evinin önünde taziyeleri kabul etti. Şehit Astsubay Bolat'ın bekar ve 4 kardeş olduğu, 4 ay önce izne geldiği belirtildi. Acı haberi duyan yakınları şehit Bolat'ın baba evine gelerek taziyelerde bulurken, şehitin cenazesinin yarın Alaçam Kent Meydanı'nda düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.
Suriye'deki saldırıda şehit olan 25 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Erdal Bolat'ın acı haberi memleketi Samsun'un Alaçam İlçesi'nde yakınlarını yasa boğdu. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Döne Bolat evde sinir krizleri geçirdi. Baba Durmuş Bolat ise evinin önünde taziyeleri kabul etti. Şehit Astsubay Bolat'ın bekar ve 4 kardeş olduğu, 4 ay önce izne geldiği belirtildi. Acı haberi duyan yakınları şehit Bolat'ın baba evine gelerek taziyelerde bulurken, şehitin cenazesinin yarın Alaçam Kent Meydanı'nda düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.
Şehit olan 3 askerden Üsteğmen Zafer Er’in Ankara Sincan’daki babaevine acı haber ulaştı. Şehidin Sincan Osmanlı Mahallesi’ndeki babaevine Türk bayrağı asıldı. Yakınları, şehidin babası Mustafa ve annesi Hatice Er’i acılı gününde yalnız bırakmadı. Şehit Üsteğmen Zafer Er’in Murat, Barış, Nebi adında 3 erkek ve 1 kız kardeşi olduğu öğrenildi.
Şehit olan 3 askerden Üsteğmen Zafer Er’in Ankara Sincan’daki babaevine acı haber ulaştı. Şehidin Sincan Osmanlı Mahallesi’ndeki babaevine Türk bayrağı asıldı. Yakınları, şehidin babası Mustafa ve annesi Hatice Er’i acılı gününde yalnız bırakmadı. Şehit Üsteğmen Zafer Er’in Murat, Barış, Nebi adında 3 erkek ve 1 kız kardeşi olduğu öğrenildi.
Şehit düşen askerlerden piyade uzman çavuş Melih Özcan'ın (30), Eskişehir'deki baba evine acı haber ulaştı.

Evli ve 2 çocuk babası Melih Özcan'ın şehit haberini askeri yetkililer Eskişehir'in Yıldıztepe Mahallesi Yardımcı Sokak'ta oturan babası Mehmet ve annesi Melek Özcan'a bildirdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan Özcan çiftçi, gözyaşına boğuldu. Şehidin babaevine Türk bayrakları asıldı, bir ambulans da evin önünde hazır bekletildi.

Şehidin babası Mehmet Özcan'ın vali yardımcılarının şoförlüğünü yaptığı, anne Melek Özcan'ın da Yunus Emre Devlet Hastanesi'ndeki temizlik şirketinde çalıştığı ve şehit askerin bir hafta önce baba olduğu öğrenildi.
Şehit düşen askerlerden piyade uzman çavuş Melih Özcan'ın (30), Eskişehir'deki baba evine acı haber ulaştı. Evli ve 2 çocuk babası Melih Özcan'ın şehit haberini askeri yetkililer Eskişehir'in Yıldıztepe Mahallesi Yardımcı Sokak'ta oturan babası Mehmet ve annesi Melek Özcan'a bildirdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan Özcan çiftçi, gözyaşına boğuldu. Şehidin babaevine Türk bayrakları asıldı, bir ambulans da evin önünde hazır bekletildi. Şehidin babası Mehmet Özcan'ın vali yardımcılarının şoförlüğünü yaptığı, anne Melek Özcan'ın da Yunus Emre Devlet Hastanesi'ndeki temizlik şirketinde çalıştığı ve şehit askerin bir hafta önce baba olduğu öğrenildi.