10 Kasım'ı öğretmenler günü diye kutladı

Ramazan ayında adını mahyaya yazdırarak gündeme gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bu kez de “10 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun” şeklinde ışıklı pano hazırladı. Kısa sürede müdahale edilerek yazı kaldırılırken aynı panoda ‘temizlik imandandır’ şeklindeki hadisi şerifin altına ise yine aynı belediye başkanının adının yazılması da tepkilere neden oldu.

10 Kasım 2014 Pazartesi, 16:42
Abone Ol google-news

Ramazan ayında Dergah camine adına mahya yazdırarak gündem olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’ten benzer bir uygulama daha geldi.

Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda bulunan ışıklı panodaki 10 Kasım kutlaması şehirde şaşkınlıkla karşılandı.

10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile öğretmenler gününü bir birine karıştıran belediye, panoya "10 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun / Celallettin Güvenç. / Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı" şeklinde yazı yazdı.

Kısa sürede sosyal medya ortamına taşınarak tepki toplayan yazıya müdahale edilerek kaldırıldı, ancak tepkiler devam etti.

Twitter’da @vicdansahibi adlı bir kullanıcı, “Celalettin Güvenç ataya saygısı yok belli Öğretmenede yook bu akpkk zihniyetinin tek derdi para…” şeklinde tepki gösterirken

@DLANAYGN adlı kullanıcı ise “24 Kasım öğretmenler gününü B.B.bşk. Celalettin Güvenç 10 Kasım olan Atatürk 'ün ölüm yıldönümü ile aynı güne aldırdı.” şeklindeki paylaşımı ile şaşkınlığını bildirdi.

Hasan Köseler adlı Facebok kullanıcısı da, “Bu bir ilk değil ki. Belediye Başkanımız Celalettin Güvenç in bu gaflarına alıştık artık. Bir belediye başkanın düştüğü duruma bak be.” diyerek aynı hataların tekrarlanmasına tepki gösterdi.

HADİSİN ALTINA DA ADINI YAZDIRDI

Celalettin Güvenç Ulubatlı Mahallesinde bulunan Turgut Özal Parkı ile Fatih Sultan Mehmet parkında ışıklı panoda hadisin altına da Güvenç isimini yazdırdı. Işıklı panoda mesajlar sürekli akıyor ancak belediye başkanının adı sabit şekilde yazılmış durumda. Belediye başkanı akan panoda parkın temiz tutulması için mesaj veriyor. Ardından ‘temizlik imandandır’ hadise yer veriliyor.