15 Temmuz Anma Töreni'nde darbecilere seslendi: Ulan terbiyesizler... Elinde silah mı var?

Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Saray'ındaki 15 Temmuz Anma Töreni'nde şehit babasının şiiriyle ağladı ardından darbecilere sert sözlerle yüklendi

13 Temmuz 2017 Perşembe, 16:45
Abone Ol google-news

<video:780488>

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı saray'ında düzenelenen 15 Temmuz'u anma programında Özel Harekat daire başkanlığında şehit olan ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un babası Ali Oruç'un okuduğu şiir Erdoğan'ı göz yaşlarına boğdu. Anma programında konuşan Erdoğan,"bu alçaklar o gece kendilerince her şeyi hesap etmişler sadece Allah’ın hesabının tüm hesapların üzerinde olacağını düşünememişler. Sokağa adım attıkları andan itibaren planları bozuldu" dedi.

 

15 temmuz darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit olan ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç'un babası Ali Oruç'un okuduğu şiir başta Erdoğan olmak üzere tüm salonu gözyaşlarına boğdu. Ali Oruç'un şiirinin bitiminden sonra salonda bulunanlar başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere şehit babasını ayakta alkışladılar. Şehit babası da salondakilerle birlikte 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' diye slogan attı.

Erdoğan: Bu alçaklar 15 Temmuz'da canımıza kasteteye kalktılar

Anma töreninde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar;

"Rabbime beni böyle bir milletin evladı olarak yarattığı için ne kadar hamd etsem azdır. Allah'ıma bana böyle bir millete hizmet etmeyi nasip ettiği için ne kadar hamd etsem azdır. Sonunda işi 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi canımıza kast etmeye kadar getirdiler. Bu fakirin canını alınca 80 milyonluk Türkiye’yi esir alacaklarını zannettiler. Bu, haktan nasibini almamış olanlar milletimizle aramızdaki rabıtayı göremedikleri için silah kullanarak ülkeyi teslim almaya çalıştılar. Bu alçaklar o gece kendilerince her şeyi hesap etmişler sadece Allah’ın hesabının tüm hesapların üzerinde olacağını düşünememişler. Sokağa adım attıkları andan itibaren planları bozuldu. 15 Temmuz gecesine dair öyle hatıralar var ki üzerimizdeki yükün ağırlaştıkça ağırlaştığını hissediyoruz."

 "Ulan terbiyesizler karşınızda tek başına bir bayan var. Elinde silah mı var?"

 "Az önce Adanalı babayı dinledik. 2 evladı özel harekatta şehit oldu. O gün orada 53 şehidimiz var. Allah rahmet etsin. Mekanları cennet olsun. Ömer Halisdemir kardeşimin eşi “rabbim bize de bu şahadeti nasip edecek mi?” diye ağlıyordu. Mesele bu. Rabbim bizlere inşallah aynı yolda şahadeti nasip etsin. Biz Allah yolunda dinimiz milletimiz vatanımızı için her an ölmeye hazır ta en başında kefenimizi giydik yola böyle çıktık. Safiye kardeşimizin görüntülerini izlediniz. Ulan terbiyesizler karşınızda tek başına bir bayan var. Elinde silah mı var? Hiçbir şey yok. O haliyle geliyor siz onunla ölümle tehdit ediyorsunuz. Ne oldu? Yürek meselesi bu yürek kürek değil. Mesele bu."