16 Eylül'de alışveriş partisi var

Vogue dergisinin 16 ülkede düzenleyeceği "Fashion's Night Out" etkinliğinin bir ayağı da İstanbul... Ünlü alışveriş mekanlarındaki dükkanlar, saat 24.00'e kadar açık kalacak.

11 Eylül 2010 Cumartesi, 11:33
Abone Ol google-news

''Fashion's Night Out'', bu yıl ilk kez İstanbul'da da gerçekleştirilecek. Etkinlik Bağdat Caddesi, İstinye Park ve Nişantaşı olmak üzere, İstanbul'un üç büyük alışveriş noktasındaki mağazaları kapsayacak.       

Vogue Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç, etkinliğin geçen yıl ilk kez aralarında New York, Paris, Londra ve Milano'nun bulunduğu 13 şehirde gerçekleştiğini belirterek, etkinliğin ekonomik krizin etkisini azaltarak moda ve perakende sektörünü canlandırmak amacıyla yapıldığını söyledi.       

Sadece 1 gece devam eden, yüzde 15-20 oranında satış artışı getiren ve müşteri trafiğini de yüzde 20 dolayında artıran etkinlik; bu yıl aralarında Türkiye'nin de olduğu 13 Vogue ülkesinde gerçekleşecek.    

"Fashion's Night Out", 16 Eylül 2010 gecesi Nişantaşı'nda Valikonağı Caddesi'nden Abdi İpekçi ve Teşvikiye Caddesi sonuna kadar, İstinyePark ve Bağdat Caddesi'nde Suadiye - Erenköy arası üç büyük alışveriş noktasındaki mağazaları kapsayacak şekilde yapılacak.

Bine yakın mağaza saat 24.00'e kadar açık kalacak

ntvmsnbc'nin haberine göre, mağazalar, bu özel gecede müşterilerine yönelik etkinlikler düzenleyecek. Etkinliğe dünyadaki örneklerinde olduğu gibi tasarımcılar, ünlüler, modeller, moda editörleri ve sektörün önde gelen isimlerinin katılacak.

"Fashion's Night Out İstanbul"a Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi destek verecek. 

Etkinliğin tanıtımı amacıyla 11 Eylül'de Bağdat Caddesi'nde halka açık fotoğraf çekimi yapılacak.

Özel Dice Kayek tarafından tasarlanan tişörtler de 6-16 Eylül tarihleri arasında tüm mağazalarda satışa sunulacak ve elde edilecek gelir Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ticaret meslek lisesi perakende öğrencilerine burs olarak aktarılacak.