24 yaşındaki Hatice, eşinin tehditleri yüzünden Mardin'e geri dönemiyor

Mardin’de yaşayan 24 yaşındaki Hatice, 1 yıllık eşinden ayrılmak isteyince önce darbedildi, ardından ölümle tehdit edildi. Uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen ölüm korkusu ile Adana'ya kaçmak zorunda kaldığını iddia ediyor. Sosyal medyadan adına sayfalar açıp mesajlar atan eşinin ise ceza almasını istiyor.

27 Ağustos 2021 Cuma, 13:26
24 yaşındaki Hatice, eşinin tehditleri yüzünden Mardin'e geri dönemiyor
Abone Ol google-news

Mardin’de yaşayan 24 yaşındaki Hatice B.G., 1 yıl evli kaldığı Necdet K.’dan ayrılmak istedi. İddiaya göre, Necdet K. bu talebe şiddetle karşı çıkarak kendisini darbedip, ölümle tehdit etti. Bunun üzerine G., ailesinin yaşadığı Adana’ya kaçtı. Ailesinin de ilişkisinden dolayı görüşmediği Hatice, Adana’da saklanarak yaşamaya başladı. 3 aylık uzaklaştırma kararı da alan G., hala tehdit edildiğini söyleyerek Necdet K.’nın ceza almasını istiyor. 

'AYRILMAK İSTEYİNCE SÜREKLİ DARP VE ŞİDDET UYGULADI'

Hatice B. G., ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştıklarını söyleyerek, “Benimle ciddi düşündüğünü söylediği için hayatıma aldım. Başlarda çok iyiydi. Sonra çok yalanlar söyleyince ben de ayrılmak istedim. Bunu söyleyince sürekli darp ve şiddet uyguladı. Hakaretler, küfürler, rahatsız etmeler, eve kapatmalar. Dışarı bile çıkamıyordum. Telefonumu elimden alıyordu. Ayrılmak istiyorum, gitmek istiyorum bırakmıyordu. Ben şikayetçi olup uzaklaştırma kararı çıkardım. Bazı yaptığı darplardan dolayı da şikayetçi oldum. Ama bana ‘O şikayetleri alırsan buradan rahat rahat gidersin. Yoksa burada sabaha kadar işkence görürsün’ dedi. Bende bu yüzden gittim şikayetimi geri aldım. Uzaklaştırmamı devam ettirdim” diye konuştu.

'YA BEN SENİN CANINI ALACAĞIM YA DA SEN BANA DÖNECEKSİN’ DİYOR'

Bir kadın olarak bu kadar kadın cinayeti varken kendisini korumaya çalıştığını ifade eden G., “Adana’ya geldim ama yine durmuyor. Sürekli ölüm tehditleri, numaramı sosyal medyada hesaplar açıp paylaşıyor. Orada aileme bana ağır hakaretler ediyor. ‘Bu şekilde yaşayamazsın. Ben senin peşini bırakmayacağım. Ya ben senin canını alacağım ya da sen bana döneceksin’ diyor. Bende istemiyorum kaçıyorum sürekli. Adana’da olduğumu da biliyor peşimi hiçbir şekilde bırakmıyor” dedi.

'DÖNSEM BİR KADIN CİNAYETİ YAŞANACAK'

Mardin’de bir düzeni olduğunu ama oraya dönemediğini söyleyen G., “Dönsem bir kadın cinayeti daha yaşanacak. Ben bu adamın benden uzaklaşmasını cezaevine girmesini istiyorum. Artık kafam rahat bir şekilde yolda yürümek istiyorum. Hiçbir arkadaşımla konuşamıyorum onları da tehdit ediyor. Herkes benden uzaklaşıyor bu yüzden” şeklinde konuştu.