3 ilde tefeci operasyonu: 16 gözaltı

Mersin polisi, tefecilik yaparak yüksek faizle borç verdikleri kişilerin gayrimenkullerine zorla el koyan çeteye yönelik Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa'da operasyon yaptı, 16 kişi gözaltına alındı.

15 Ağustos 2014 Cuma, 13:35
Abone Ol google-news

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir çetenin Erdemli İlçesi'nin Kızkalesi Mahallesi'nde tefecilik yaparak vatandaşlara yüzde 10-20 oranında ipotek karşılığında faizle para verdiği, borcun faizini ödeyemeyenlerin ipotekli gayrimenkullerine baskı ve şiddetle el koydukları ihbarı üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmada çetenin Mersin'in diğer ilçeleri ile Osmaniye ve Şanlıurfa'da da faaliyet gösterdiğinin saptanması üzerine polis ekipleri, 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Baskın yapılan adreslerde 16 kişi gözaltına alındı. Çıkar amaçlı suç örgütü oluşturarak örgütlü şekilde nitelikli yağma ve tefecilik yaptığı iddia edilen ismi açıklanmayan şüpheliler emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.