3 yaşındaki kızını öldüresiye döven anneye bakın ne ceza verildi

MERSİN'de 3 yaşındaki kızı Tuanna Çekmegeli'yi dövme görüntüleri sosyal medyada büyük yankı uyandıran Özbekistanlı anne 36 yaşındaki Gulchehra Isokulova, 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

10 Kasım 2016 Perşembe, 15:33
Abone Ol google-news

Hasan Tayfun Çekmegeli ile eşi bir çocuğunun annesi Özbekistan asıllı Gulchehra Isokulova arasında geçimsizlik çıkınca çift ayrı yaşamaya başladı.

Çiftin kızları 3 yaşındaki Tuanna annesinin yanında kaldı. Gulchehra Isokulova geçen yıl aralık ayında kızı Tuanna'yı öldüresiye dövdü. Genç kadının kuzeni ise bu anı cep telefonuyla görüntüleyip, çocuğun babası Hasan Tayfun Çekmegeli'ye gönderdi.

Eşinin öz kızlarını tokatlayıp, ayağı ile karnına basarak hakaretler ettiğini görünce şoke olan Çekmegeli, suç duyurusunda bulundu. Ardından da dava açıp tek celsede boşandı. Küçük kızın velayeti babaya verilirken, anne hakkında 'tehdit, hakaret, basit yaralama' suçlarından 5 yıl hapis cezası istemiyle Mersin 15'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

Davanın son duruşmasına Gulchehra Isokulova ile Hasan Tayfun Çekmegeli katıldı. Anne Gulchehra Isokulova, çocuğunu çok sevdiğini ve pişman olduğunu söyledi. Hasan Tayfun Çekmegeli ise şikayetçi olduğunu tekrarladı. Mahkeme, Özbek anneyi 11 ay hapis cezasına çarptırıp, cezayı erteledi.

BABA CEZAYI BEĞENMEDİ

Baba Hasan Tayfun Çekmegeli, kararı temyiz edeceklerini belirterek, "Kendini savunamayan çocuğuna şiddet uyguluyor. Bunun karşılığı bu ceza olmamalıydı ve ertelenmemeliydi. Ben çocuğumun işkence sonrası hala psikolojisini düzeltmeye çalışırken, o elini kolunu sallayarak rahat bir şekilde gezecek" dedi.