3G ile mobil sağlık uygulaması

Turkcell Servis ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayraktar, ''3G platformunu kullanarak mobil sağlık çalışması başlatacağız'' dedi.

19 Aralık 2009 Cumartesi, 10:44
Abone Ol google-news

''Turkcell'li Yaşam Günleri'' etkinliği kapsamında Samsun'a gelen Turkcell Servis ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayraktar, Turkcell'in gelecek dönemde eğitim, internet ve mobil sağlık konusunda çok önemli gelişimleri sağlayacağını söyledi.

Son dönemlerde genç kuşağın iletişim ve teknolojiye olan ilgisinin arttığını belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

''Turkcell bir çok yeniliğin ve gelişmenin temsilcisi konumunda. Bu nedenle kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir vizyonu var. Sürekli kendini geliştiren bir yapısı var. Özellikle gelecek yıl içinde 3G platformunu kullanarak mobil sağlık çalışması başlatacağız. Şuanda bazı özel hastanelerde pilot uygulama başlattık. Herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin evinde bir monitörden hekime ulaşarak sonuçlarını, sağlık değerlerini sunabilecek. Hekiminden bilgi alabilecek. Hastanın hayatını daha özünde yaşayabilmesi için böyle bir çalışma içindeyiz.''

3G'nin kullanımıyla birlikte Turkcell data kullanımının mevcudun 5 katına çıktığını kaydeden Bayraktar, insanların internete daha hızlı ve kaliteli erişim için Turkcell'in mobil çözüm paketlerinin en büyüğünü seçtiğini ifade etti.

Bayraktar, insanların internet kurulumunu sürekli olarak mobile taşıması üzerine gelecek dönemde Turkcell'in 3G üzerinde yüksek data kapasitesine sahip internet oluşumlarına yönelik yatırımları arttıracaklarını da kaydetti