4 kişilik uçak radardan kayboldu

Endonezya'da 4 kişi taşıyan küçük bir uçağın Borneo adası üzerinde uçtuğu sırada radardan kaybolduğu bildirildi.

25 Ağustos 2012 Cumartesi, 11:04
Abone Ol google-news

Endonezyalı yetkililer, PA-31 Navajo tipi uçağın, Borneo'daki Samarinde kenti havaalanından kalkış yaptıktan birkaç dakika sonra yetkililerle irtibatının kesildiğini belirtti.

Samarinde havaalanı şefi Rajoki Aritonang, uçağın kaybolduğu sırada 2 kurtarma helikopterinin uçağın rotasına yakın bir mevkide uçtuklarını kaydetti.

Aritonang, uydu görüntülerinin, uçağın son belirlenen konumunun Kutai Ulusal Parkı alanı içinde yer aldığını ve yakıtının kritik seviyelerde azalmış olduğunu gösterdiğini söyledi.
Avustralya'nın Perth kentindeki Elliott Geophysics International adlı bir şirket tarafından kiralanan uçakta pilot ile şirketin Avustralyalı sahibiyle 2 Endonezyalının bulunduğunu belirten Aritonang, uçağın, bir kömür madeni bölgesinde 90 dakikalık bir inceleme uçuşu yapmak üzere havalandığını kaydetti.

Uçağa ait henüz bir ize rastlanamadığını anlatan Endonezya arama ve kurtarma kurumu sözcüsü Gagah Prakoso, ormanlık arazi ve kötü hava şartları nedeniyle yaya olarak giden 75 kurtarma görevlisinin uçağın kaybolduğu bölgeye henüz ulaşamadıklarını belirtti.