408 kamu görevlisi daha açığa alındı

UŞAK Valiliği, darbe girişimi sonrası, (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında aralarında hakim, savcı, polis ve askerlerin de bulunduğu 15 kişinin tutuklandığını, 408 kamu görevlisinin açığa alındığını, 15 özel yurt ve 6 özel okulun kapatıldığını açıkladı.

23 Temmuz 2016 Cumartesi, 08:37
Abone Ol google-news

Uşak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 7 hakim, 6 cumhuriyet savcısı 1 asker ve 1 komiser yardımcısı olmak üzere toplam 15 kişinin sevk edildiği mahkemelerce tutuklandığı belirtildi.
 
Açıklamada şöyle denildi:
"Kamu kurum ve kuruluşlarında sürdürülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 322'si milli eğitim müdürlüğünde olmak üzere 14 kamu kurumunda toplam 408 kişi açığa alınmıştır.
 
FETÖ/PDY ile ilişkili özel eğitim kurumları ve özel yurtlarla ilgili yapılan çalışmalar titiz bir şekilde sürdürülmekte olup ilimizde faaliyet gösteren 15 özel yurt ve 6 özel okul kapatılmıştır. Bu okullarda eğitim gören öğrencilerimizin mağdur edilmeden milli eğitime bağlı okullara yerleştirilmesi için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. İlimizde FETÖ/PDY ile mücadele etkin bir şekilde sürdürülmekte olup Valiliğimiz tarafından yapılan çalışmalar hakkında kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir. Ülkemize yöneltilen saldırı girişimleri karşısında sağduyusunu koruyarak devletine ve demokrasisine sahip çıkan vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür eder, huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla ilgili olarak her türlü tedbirin alındığının bilinmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."