90 yaşında, 14 kez evlendi

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Çiğdemli beldesinde İsmail Sarı (90), 14 kez evlilik yaparak adeta rekor kırdı.

23 Haziran 2012 Cumartesi, 09:23
Abone Ol google-news

Eski eşlerinin isimlerini dahi zor hatırlayan Sarı'nın evlilikleri en fazla 14 yıl, en az da 6 ay sürmüş. Kore Gazisi İsmail Sarı, yaptığı açıklamada, Kore Savaşı'nda, kafasına isabet eden şarapnel parçası nedeniyle yaralandığını ardından da Türkiye'ye getirildiğini söyledi.
Türkiye'de büyük bir sevgiyle karşılandığını anlatan Sarı, ilk evliliğini at sırtında kaçırdığı Dilber Sarı ile yaptığını bildirdi.

Bu evliliğinden 4 çocuğu olduğunu belirten Sarı, 14 yıl evli kaldığı eşini kaybettikten sonra yeni evliliklerin de art arda geldiğini kaydetti.

Çocuklarının büyüdükten sonra farklı kentlere göç ettiğini, bu yüzden yalnız kaldığını ifade eden Sarı, şunları söyledi:

''İkinci evliliğimi yaptıktan sonra o da fazla durmadan beni bırakıp gitti. Sonra üçüncü eşimle 4-5 yıl evli kaldık. O da beni terk etti. Sonra da diğer evliliklerimi yaptım. Bunlar arasında iki Azeri kadın da vardı. Onların dilini pek anlamıyordum. Türkçe konuşmalarını ne kadar istesem de anlamadığım dilde konuşmaya devam ettiler. Çok kavga ettim Azeri eşlerimle. Onlardan da ayrıldım. Bazı eşlerimle resmi nikahlı, bazılarıyla da dini nikahlı yaşadım.''

Eşlerinin adını dahi zor hatırlayan İsmail Sarı, ilk eşinin adının Dilber, şimdikinin Satı, diğerinin Fadime olduğunu, üç eşinin de Zeynep adı taşıdığını ancak diğerlerini hatırlamadığını vurguladı.

Yaşının 90 olduğunu ve yaptığı evliliklerin ''kendisini gençleştirdiğini'' ifade eden Sarı, son evlendiği resmi nikahlı eşi Satı Sarı ile 15 yıldır mutlu bir yaşam sürdüğünü kaydetti.