"Abant, Davos'tan daha güzel olacak"

Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, Abant'ta yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından Davos'tan daha güzel bir alanın ortaya çıkacağını söyledi.

03 Nisan 2010 Cumartesi, 13:51
Abone Ol google-news

Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, İl Özel İdaresince Abant'ta yapılan çalışmaları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Akpınar, hafta sonlarında da devam eden çalışmalar sırasında karşılaştıkları en büyük problemlerden birinin, giderleri tahliye eden menfezlerin içlerinin dolu ya da kırık olması olduğunu bildirdi. Vali Akpınar, ''Nisan ve mayıs aylarındaki yağmurlarla Abant'taki suyun tekrar yükselmemesi için buradaki büzleri değiştirmeye çalışıyoruz. Birkaç gün içerisinde buradaki eski büzler kaldırılacak, daha geniş büzler konulacak. Abant'taki çalışmaları hızlandırarak haziran ayı sonu gelmeden bitirmek istiyoruz'' dedi.

Çalışmalar sonunda Abant Tabiat Parkı'nın da İsviçre'nin Davos kasabası gibi olup olmayacağı yönündeki sorular üzerine Vali Akpınar, şöyle konuştu:

''İnşallah Abant, Davos olur. Gerekli hizmetler ve tesisler yapılabilirse neden olmasın? Davos'tan daha güzel bir alan ortaya çıkar. Temiz ve güvenli bir çevre, yeni yapılacak oteller. Malum, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yeni bir sahada otel yapımı konusunda çalışıyoruz. Teknik hizmetlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki aylarda bitirirsek, Kültür ve Turizm Bakanlığı o sahanın uzun süreli tahsis ihalesine çıkacak. Biz Abant'ta temiz ve düzenli bir çevre, güvenli bir tatil yapılacak alan oluşturmaya çalışıyoruz''