ABD askerlerine çuval şoku!

Bodrum'a dün gelen "Ramage" adlı ABD savaş gemisinde görevli olan ve Bodrum'u gezmeye çıkan Amerikan askerleri 'çuvalla' protesto edildi. Türkiye Gençlik Birliği üyesi bir kişi ABD'li bir askerin başına çuval geçirildi.

20 Ekim 2011 Perşembe, 14:55
Abone Ol google-news

Muğla'nın Bodrum ilçesine dün gelen Amerikan askerleri çuvalla protesto edildi, bir askerin başına çuval geçirildi. Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde, aralarında Bodrum Yurttaş İnisiyatifi, TKP ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin bulunduğu 15 kişilik gurup, çuval gösterip 'Yankee go home', 'Katil Amerika' diye slogan atarak protesto etti. ABD'li asker ve subayların önüne geçerek çuval gösteren ve slogan atan guruptan bir kişi ise bir askerin başına çuval geçirdi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Protestocu esnafa da gözaltı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bir gurubun, alışveriş yapmak için görevli oldukları gemiden inen ABD'li askerleri protesto etmesinin ardından bu kez de üzerinde İngilizce 'Katil Amerikalılar Giremez', 'Bu çarşıya ABD askeri giremez' yazılı pankartı işyerine asan 49 yaşındaki Rauf Cankurtaran, polis tarafından gözaltına alındı.