ABD'de teröre lanet mitingi

ABD'nin New York kentinde 'Mehmetçik'e Destek-Teröre Lanet Mitingi' düzenlendi.

31 Ağustos 2011 Çarşamba, 06:37
Abone Ol google-news

Genç Türkler Derneği tarafından düzenlenen mitinge çok sayıda Türk vatandaşı katıldı. Birleşmiş Milletler binası önünde gerçekleşen miting İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Türkiye'nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar'ın da sonradan katıldığı mitingde konuşan Genç Türkler Dernek Başkanı Tulga Tekman, Mehmetçik'e destek vermenin her Türk vatandaşının görevi olduğunu söyledi. Yurdun her noktasında görev yapan Türk askerinin yalnız olmadığını ifade eden Tekman, "Kimse unutmasın, Hakkari'de karakollarda kalleşçe vurulanların yanında olanlar her zaman olacaktır. O Mehmetçik orada kesinlikle yalnız değildir" diye konuştu.

Türk ordusunun vatanı böldürmemek için çalıştığının altını çizen Tekman, "Bizler de burada Mehmetçik'in, şanlı ordumuzun, Atatürk'ün askerlerinin yanındayız. Hiç kimse kendisini kandırmasın. ABD'de yaşayan Türkler olarak Türkiye'ye en güzel mesajı veriyoruz; Türkiye'deki vatanseverler yalnız değilsiniz" dedi.

Genç Türkler Dernek Başkan Yardımcısı Cenk Çoktosun da şunları söyledi: "Bugün buraya, 'Önce vatan millet sonra ana yar' diyen, 'Ezan dinmesin, bayrak inmesin' diyerek, Allah yolunda, vatan millet uğrunda gözünü kırpmadan tenini toprağa, ruhunu arş-ı alaya gönderen, anadan, babadan, yardan önce vatan diyen mukaddes şehitlerimizle bayramlaşmaya geldik. Unutulmadınız. Ey ölümsüzler, ey aziz şehitlerimiz bizler unutmadık sizi, 'Unutanlar utansın' demek için buradayız."

Beraberlerinde bayrak ve pankartlar getiren grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye sloganlar attı. Polis ekiplerinin kontrolünde gerçekleşen miting, grubun Türk bayrağı etrafında fotoğraf çektirmesiyle olaysız bir şekilde sona erdi.