"Açılımda Türkiye'nin aydınlık geleceği var"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Kürt açılımı'' çalışmalarına ilişkin, ''Bu açılımın içinde kardeşlik, dostluk, Türkiye'nin aydınlık geleceği inancı var'' dedi.

03 Eylül 2009 Perşembe, 13:52
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Ali Yıldız ile esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Esnafa, ''Kürt açılımı'' çalışmalarına ilişkin bilgi veren Tanrıverdi, açılım sürecinin Türkiye için önem taşıdığını anlattı.

Halkın büyük çoğunluğunun ''Kürt açılımı''na destek verdiğini iddia eden Tanrıverdi, muhalefetin hükümete destek olmayışına anlam veremediğini belirtti.

Hükümetin, cesaret isteyen ''Kürt açılımı'' konusunda, duruşundan taviz vermeden çalıştığına dikkati çeken Tanrıverdi, şöyle konuştu:
''Halk demokratik açılımı anladı, ancak muhalefet anlamadı. Vatandaş bu yüzden muhalefete tepki gösteriyor. Demokratik açılım sürecini basitleştirmek için gayret sarf edenler var. 'Kürt açılımı' gibi farklı adlarla tarif etmeye çalışanlar var. Oysa bu öyle basit bir mesele değildir. Bu proje, demokratik açılım projesidir. Aslında AK Parti, iş başına geldiği günden bu yana demokratik açılımı, sivilleşmeyi başlatmış bir partidir. Milletimizin istediği noktada, bu açılım gerçekleşecek. Bu açılımın içinde kardeşlik, dostluk, Türkiye'nin aydınlık geleceği inancı var. Milletimizin değerleriyle bütünleşen, ülkemizin bütünlüğüyle özdeşleşen bir açılım. Onun için milletimiz neyi istiyorsa, o doğrultuda gerçekleşecek."